Порошенко вимагає від Гонтаревої стабілізувати курс гривні на рівні 21,7 грн/$1, - ЗМІ

Порошенко висловив вимогу до Гонтаревої в ультимативній формі

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 25 лютого 20157334
Порошенко вимагає від Гонтаревої стабілізувати курс гривні на рівні 21,7 грн/$1, - ЗМІ
фото dt.ua

Курс гривні має стабілізуватися на рівні, близькому до закладеного урядом в узгоджених з МВФ змінах до держбюджету – близько 21,7 грн/$.

Про це домовилися за результатами наради у президента за участю голови Національного банку України (НБУ), прем'єра, міністра фінансів, під час якої був розроблений комплекс заходів щодо стабілізації ситуації на валютному ринку України, повідомляє DT.UA з посиланням на свої джерела.

Під час наради Порошенко в ультимативній формі зажадав від очільниці НБУ Валерії Гонтаревої стабілізувати курс на рівні, на який орієнтувався Кабмін при затвердженні змін до держбюджету-2015.

За останні два тижні після того, як Національний банк відмовився від визначення індикативного курсу, національна валюта стрімко втрачає позиції по відношенню до долара і євро. Так, за підсумками торгів на міжбанку 24 лютого, її курс знизився до нового історичного мінімуму в 33,85 грн/$, тоді як на "чорному ринку" котирування досягали 38 грн/$.

В умовах обвального падіння гривні Нацбанк змушений був вдатися до нових адміністративних обмежень на валютному ринку. Зокрема, з сьогоднішнього дня Нацбанк фактично зупинив міжбанк, заборонивши уповноваженим банкам протягом трьох днів (до 27 лютого включно) купувати валюту за дорученнями клієнтів. Днем раніше НБУ заборонив кредитування в гривні на купівлю валюти та посилив контроль над імпортними операціями.

Тим часом гривня сьогодні вже двічі за день зміцнилася на міжбанку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук