Порошенко заборонив люстрованим особам очолювати ВНЗ

Президент України Петро Порошенко підписав закон, що визначає осіб, які не можуть претендувати на посаду керівника вищого навчального закладу, повідомляє прес-служба президента.

«Президент підписав закон «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо встановлення обмежень при обранні на посаду (призначення виконувача обов’язків) керівника вищого навчального закладу». Закон № 415-VIII, який Верховна Рада прийняла 14 травня 2015 року, визначає, хто не може претендувати на посаду керівника вищого навчального закладу», — йдеться у повідомленні.

Зокрема, керівником вишу не може бути обрана особа, яка за рішенням суду визнана недієздатною або дієздатність якої обмежена, яка має судимість або відповідно до вироку суду позбавлена права обіймати такі посади, визнана винною у вчиненні корупційного правопорушення — протягом року з дня набрання відповідним рішенням суду законної сили.

Керівником ВНЗ також не може бути призначена особа, яка підпадає під дію закону про очищення влади або яка голосувала за диктаторські закони 16 січня 2014 року.

Виконувач обов’язків керівника вищого навчального закладу, який на день набуття чинності цього закону підпадає під його дію, підлягає звільненню протягом двох тижнів.

В АП зауважили, що ці критерії розроблено за погодженням із професійною спільнотою й на вимогу суспільства.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук