Порошенко заборонив росіянам купувати українські держпідприємства

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 4 березня 20164720

Президент Петро Порошенко підписав закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення процесу приватизації», який Верховна Рада прийняла 16 лютого цього року, повідомляє у п’ятницю, 4 березня, сайт президента.

Цим законом вдосконалюються положення закону «Про приватизацію державного майна» задля досягнення прозорості та відкритості приватизаційного процесу, та посилюється захист національних інтересів у процесі реформування відносин власності. Зокрема, забороняється участь у приватизації юридичним та фізичним особам, які зареєстровані в державах, що визнані Верховною Радою України державою-агресором або щодо яких застосовано санкції відповідно до законодавства, та юридичним особам, власниками яких є резиденти держави-агресора.

Також передбачається можливість залучення за рішенням уряду до підготовки до приватизації та продажу стратегічних підприємств радників у порядку, встановленому Кабміном, що сприятиме проведенню приватизаційних процедур відповідно до міжнародних стандартів.

Крім того, із Закону «Про приватизацію державного майна» виключаються норми щодо обов’язкового пропонування для продажу на фондових біржах пакета акцій акціонерних товариств розміром 5-10 відсотків статутного капіталу до проведення конкурсу. Це дасть змогу запобігти дробленню пакетів акцій та пришвидшить процес приватизації.

Закон набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування. За його реалізацію відповідає Фонд державного майна України.

Нагадаємо, Україна визнала агресором Росію у зв’язку з її агресією в Криму і на Донбасі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук