Посадовців Самбора підозрюють у зловживанні фінансами, виділеними на утилізацію ТПВ

Поліція розслідує можливу змову службовців Самбірської міськради та місцевого комунального підприємства

4 вересня

Поліція підозрює чиновників Самбірської міськради у змові зі службовцями підпорядкованого комунального підприємства «Об’єднане» у завищенні обсягів сміття, яке упродовж року передавали на утилізацію на місцевий полігон та під час закупівлі спецтехніки, для незаконного отримання додаткових бюджетних коштів. Самбірський полігон ТПВ – один із перших на Львівщині, куди почали звозити львівські відходи два роки тому, місто отримало значні інвестиції на рекультивацію полігону та закупівлю сміттєприбиральної техніки.

Відповідне кримінальне провадження було відкрите 4 квітня 2018 року. Слідчі розслідують можливі зловживання службовим становищем у розпорядженні бюджетними коштами службовців Самбірської міськради та підпорядкованого комунального підприємства, поєднане із можливим хабарництвом, розпочалося 4 квітня 2018 року. Про це стало відомо з ухвали Галицького райсуду Львова, повідомило видання «Наші гроші. Львів».

Згідно з ухвалою, 22 серпня слідчі отримали дозвіл на доступ та можливе вилучення необхідних для розслідування цієї справи документів.

Слідчі підозрюють, що «службові особи Самбірської міської ради за попередньою змовою із службовими особами підпорядкованого комунального підприємства «Об’єднане», в період з 2017 року по теперішній час, з корисливих мотивів, подають до департаменту розвитку та експлуатації ЖКГ Львівської ОДА документи, що містять завідомо неправдиві відомості щодо завищених обсягів прийнятих твердих побутових відходів».

Крім того, службовців підозрюють у створені дискримінаційних умов для учасників торгів під час придбання комунальної спецтехніки. Йдеться про самоскид МАЗ, сміттєвоз Scania, бульдозер, вакуумну машину та монтажу сміттєсортувальної лінії на місцевому полігоні.

Зокрема, у поліції вважають, що працівники самбірського комунального підприємства «Об’єднане» ще до проведення торгів на закупівлю самоскиду узгодили з майбутнім продавцем марку та технічні характеристики, що гарантувало йому перемогу. За даними порталу Prozorro, комунальне підприємство у липні 2018 року придбало за 1,5 млн грн самоскид у підприємства «Ассоль» із Запорізької області. Раніше, у квітні поточного року, з цим же підприємством самбірські комунальники уклали угоду на придбання дорожньої машини за 2,5 млн грн.

Слідчі також вивчають документи щодо придбання комунальниками спецтехніки у запорізького ТОВ «Зелений гай», яке продало бульдозер та вакуумну мулососну машину за 2,9 млн грн та 1,6 млн грн відповідно.

Нагадаємо, з липня 2017 року ЛОДА перебрала на себе функції вивезення та утилізації сміття зі Львова. ЛКП «Львівспецкомунтранс» було передане в тимчасове управління ЛОДА до червня 2019 року. Для забезпечення вивозу сміття з бюджету Львова у цей період виділять 600 млн. грн. Зокрема, у 2017 році – 150 млн грн, у 2018 році – 300 млн грн, а у 2019 – ще 150 млн грн.

Додамо, міста, які приймають на свої полігони сміття зі Львова, отримують субвенційні кошти на розвиток своєї інфраструктури як від Львівської міськради, так із обласного та державного бюджетів – для впорядкування полігонів та закупівлю комунальної спецтехніки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Браконьєри вирубують ліс на території майбутнього національного парку. Відео з дрона
Головні новини Львова за 19 листопада
У Винниках відкрили удосконалену транспортну розв’язку без лівих виїздів
«Авто Євро Сила» оголосила блокування доріг по всій Україні. Онлайн-карта блокпостів
Недобудовану лікарню на Львівщині продали з аукціону за 10,5 тис. грн
У львівському «вікні життя» залишили місячну дівчинку
У Кабінеті міністрів розповіли про етапи монетизації субсидій 2019 року
На Закарпатті протестувальники перекрили трасу Київ–Чоп
Вселенський Патріархат невдовзі затвердить дату проведення Об’єднавчого собору в Україні
В найближчі дні в Україні пройдуть дощі зі снігами і посилиться вітер