Посол Польщі Ян Пєкло заявив, що історію з «чорними списками» почала Україна

На думку дипломата, заборона на відвідування Польщі — це реакція на дії української влади

08:51, 11 грудня 2017

Посол Польщі Ян Пєкло заявив, що так звані «чорні списки» українців з'явилися в МЗС РП вже після того, як до подібних заходів вдалася Україна. Про це він сказав в інтерв'ю виданню «Ділова столиця».

«Що стосується персон нон ґрата, то початок цієї історії поклала українська сторона. Рік тому мера польського міста Перемишль Роберта Хому не пустили в Україну. Потім така ж історія трапилася з польським професором з Любліна. Потім була реакція з польської сторони, і в Польщу не пустили Святослава Шеремету (секретаря Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті учасників АТО, жертв війни та політичних репресій-ред.)», – зазначив Пєкло.

На його думку, було б краще двом державам створити прозору систему, через яку вони би безпосередньо заздалегідь комунікували і обговорювали бажаність перебування в країні того чи іншого громадянина.

«Тому що такі випадки, як з мером Перемишля, польським професором, Шереметою – лише на руку тим маргінальним елементам, котрі хочуть зіпсувати відносини між Польщею і Україною», – підкреслив посол.

На початку листопада 2017 року польське видання Dziennik Gazeta Prawna з посиланням на джерела повідомило, що в Міністерстві закордонних справ Польщі складається список українців, яким заборонять в'їзд до Польщі. Перелік не є публічним, наразі відомо, що поляки заборонили в'їзд до країни голові УІНП Володимирові В'ятровичу та секретарю Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті учасників АТО, жертв війни та політичних репресій Святославу Шереметі.