Постачальникам електроенергії дозволили щомісяця піднімати ціни

Новий порядок формування тарифів на електрику вступає в силу з 1 січня 2017 року

ЕкономікаАндрій Стець, 27 вересня 20168201
Тарифи на електрику зможуть підвищувати щомісяця, але не більш ніж на 3%

З 1 січня 2017 року ліцензіати з постачання електричної енергії за регульованим тарифом зможуть підвищувати тарифи на електроенергію щомісячно, але не більш ніж на 3%.

Про це йдеться в офіційно оприлюдненому «Порядку ринкового формування роздрібних тарифів на електричну енергію, що відпускається споживачам» (затвердженому постановою НКРЕКП 13.06.2016 №1129). Даний нормативний акт було опубліковано в «Офіційному віснику України» 23 вересня 2016 року.

«Перехід до ринкового формування роздрібних тарифів на електричну енергію, що відпускається споживачам, здійснюється поетапно. На першому етапі граничний рівень підвищення тарифів не може перевищувати 3% від рівня тарифів на 01 грудня 2016 року з подальшим щомісячним підвищенням не більш ніж на 3 % від рівня тарифів попереднього місяця», - йдеться у постанові.

Роздрібні тарифи для споживачів електричної енергії 1 та 2 класів напруги на території України на період відходу від застосування єдиних роздрібних тарифів на електричну енергію установлюватимуться НКРЕКП щомісячно, на підставі даних ліцензіатів з постачання електричної енергії за регульованим тарифом, до повного відходу від застосування єдиних роздрібних тарифів.

Якщо в розрахунковому місяці не застосовувався граничний рівень підвищення тарифів для жодного з ПРТ, то із зазначеного місяця відбувся повний відхід від застосування єдиних роздрібних тарифів.

Рішення НКРЕКП щодо встановлення роздрібних тарифів оформлюватиметься постановою та оприлюднюватиметься не пізніше ніж до 23 числа місяця, що передує розрахунковому.

Зазначимо, що раніше голова Міненерго Ігор Насалик повідомив, що навесні наступного року в Україні можуть знизити тарифи на електроенергію.

До слова, в Україні з 1 вересня 2016 року зросли тарифи на електроенергію. Загалом, електроенергія для населення подорожчала на 25-30%, залежно від рівня споживання.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук