Потужність українських АЕС впала до історичного мінімуму

Раніше в. о. міністера енергетики Ольга Буславець лобіювала обмеження генерації державних атомних станцій на користь ДТЕК Ріната Ахметова

13:34, 11 травня 2020

Потужність генерації українських атомних електростанцій 10 травня впала до історичного мінімуму 7,41 тис. МВт, що становить лише 53% від загальної їхньої потужності.

Як зауважують «Наші гроші» на основі даних ДП «Укренерго», за останні 5 років це найнижча потужність АЕС у кожну другу неділю травня на максимумі електроспоживання. Так само найнижчу потужність за останні 5 років у другу суботу травня зафіксували напередодні, 9 травня. «Наші гроші» зазначають, що попередні найнижчі показники фіксувалися у 2016 році в період впровадження формули «Роттердам+», яка збільшила доходи теплової генерації ДТЕК Ріната Ахметова.

У той же час через скорочення виробництва у зв’язку з пандемією коронавірусу в Україні зменшилося споживання електроенергії загалом. В. о. міністра енергетики Ольга Буславець повідомила, що в цій ситуації теплова генерація знижується на менший відсоток, ніж генерація АЕС.

Нагадаємо, раніше Міненерго вимагало від «Енергоатому» повністю зупинити роботу трьох енергоблоків на Запорізькій і Рівненській АЕС та зменшити виробництво енергії ще на кількох блоках інших українських атомних електростанцій. За словами екс-нардепа Сергія Лещенка, обмеження генерації АЕС лобіює Ольга Буславець на користь холдингу ДТЕК Ріната Ахметова. За інформацією «Наших грошей», раніше вона також лобіювала знижку на газ для нього.

Пізніше Буславець заявила, що скорочення роботи атомних електростанцій пов’язане з ремонтними роботами, які є плановими та відбуваються щороку. Тим часом Державне бюро розслідувань відкрило кримінальне провадження через обмеження виробництва електроенергії на АЕС.

Холдинг Ахметова контролює близько 80% виробництва теплової електроенергії в Україні і, за версією міжнародного агентства Fitch, перебуває у переддефолтному стані. Зокрема, ДТЕК закрив найбільше вугледобувне підприємство в Україні – «Павлоградвугілля».

Додамо, що всього в Україні працюють чотири атомні електростанції – Запорізька, Рівненська, Хмельницька та Південноукраїнська. Чорнобильська АЕС зачинена з 2000 року. Також є чотири незавершені станції – Чигиринська, Харківська, Одеська та Кримська.