Пояснювальну записку до проекту постанови нардепа щодо привласнення Уляною Супрун повноважень міністра готували на комп’ютері нардепа від Опозиційного блоку Олександра Долженкова. Про це стало відомо із властивостей документу пояснювальної записки до постанови, інформує «Центр протидії корупції» («ЦПК»).
Як свідчать вихідні дані документу, він був створений на комп'ютері із назвою «adolzhenkov».
Подав постанову нардеп від Радикальної партії Ляшка — Ігор Мосійчук.
Клікніть на зображення, щоб збільшити
Розслідувачі «ЦПК» зазначають, що Олександр Долженков — народний депутат від Опозиційного блоку, який, за даними журналістів, підконтрольний олігарху Рінату Ахметову і є його довіреною особою. Крім цього, з Ахметовим пов’язують також і Радикальну партію Олега Ляшка.
Постанову зареєстрували 8 лютого 2019 року. Вона серед іншого пропонує визнати дії Уляни Супрун такими, що шкодять інтересам Українського народу та держави.
У той же час, сам нардеп від Радикальної партії у коментарях під дописом голови «ЦПК»Віталія Шабуніна, який оприлюднив цю інформацію в соцмережах, заперечив її.
Як інформував ZAXID.NET, 5 лютого суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Сергій Каракашьян виніс ухвалу про забезпечення позову, якою заборонив Уляні Супрун виконувати обов’язки міністра охорони здоров’я України.
Супрун відсторонили від посади в межах забезпечення адміністративного позову, який подав народний депутат України від «Радикальної партії Ляшка» Ігор Мосійчук. Він вимагає суд визнати відсутність у Супрун компетенції (повноважень) до виконання обов’язків міністра охорони здоров’я України.
Ухвала судді Сергія Каракашьяна щодо відсторонення Супрун наразі не є остаточною, її можна оскаржити в апеляційній інстанції впродовж 15 днів. Водночас розгляд позову Мосійчука по суті запланований на 15 лютого.
Як повідомила прес-служба суду, Супрун відсторонили, зокрема, через те, що вона має подвійне громадянство.
Уляна Супрун заявила, що через рішення окружного адміністративного суду Києва багато напрямів роботи МОЗ, які стосуються лікування і здоров’я українців, опинилися під загрозою.
На захист Супрун висловилися Кабмін, президент Петро Порошенко, а також група народних депутатів, які підписали звернення до Кабміну про призначення Супрун на посаду міністра. Крім цього відсторонення Супрун викликало значний суспільний резонанс. У соцмережах користувачі запустили флешмоб «Подай запит в Генпрокуратуру про зняття недоторканності з Мосійчука» в межах якої до ГПУ надійшло понад 3 тис. запитів.