Працівники Київського музею російського мистецтва протестують проти його перейменування

Працівники Київського музею російського мистецтва протестують проти його перейменування
Київський національний музей російського мистецтва, колишня Київська картинна галерея

Київський національний музей російського мистецтва висловив незгоду із наміром Київської міської ради перейменувати музей. КМР планує вилучити з назви музею словосполучення «російського мистецтва». Музейники розцінюють таку ініціативу депутатів як «прикрий випадок порушення європейських норм і демократичних принципів, які проголосила незалежна Україна». Про це вони написали на сторінці музею у Facebook.

«Cучасна назва музею передбачає, що музей відомий у першу чергу своїм зібранням художніх творів, які належать до російської школи. За визначенням цей мистецтвознавчий термін застосовують до творчості митців різних національностей, які отримали художню освіту в навчальних закладах Москви, Петербурга-Петрограда-Ленінграда.

Таким чином, виключення з назви музею визначення «російське мистецтво», яке вказує на склад колекції, є некомпетентним», - йдеться у звернені.

З метою врегулювання проблеми, музей пропонує усім охочим пройти анкетуваня щодо зміни назви. Свою думку про доцільність перейменування музею можна висловити, заповнивши анкету чи на сторінці у Facebook Київського національного музею російського мистецтва.

«Перейменування 1936-го року Київської картинної галереї на Музей російського мистецтва була частиною русифікації України у 30-х рр. На русифікації тоді робили кар’єру. Ініціатором перейменування виступив мистецтвознавець Сергій Раєвський, який згодом розповідав мені таке: «Я запропонував це перейменування ЦК КПБУ. Там радо погодилися, але зауважили, що експозиція доволі бідненька. Я сказав, що ми перенесемо сюди все краще з Музею українського мистецтва – Левицького і Боровиковського, Рєпіна, Тропініна (його українські портрети) і Ге, а також твори Врубеля київського періоду». Таким чином Український музей було знекровлено на користь культури нашого сусіда», - написав у коментарях до цього звернення відомий київський мистецтвознавець Дмитро Горбачов.

Також у коментарях нагадують, що основою музею стала колекція родини Терещенків та пропонують назвати музей їх іменем.

Музей відкрився в 1922 році, як Київська картинна галерея. Основу музейного фонду склали художні колекції київських промисловців та меценатів Терещенків.

На даний час збірка Музею нараховує понад 13000 пам’яток мистецтва — живопису (2500), скульптури (250), графіки (6500), декоративно-ужиткового мистецтва (3500).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук