В Євросоюзі вперше в історії легалізували електронним підписом правовий акт щодо юридичних зобов'язань. Про це йдеться в комюніке Ради ЄС пише «Інтерфакс-Україна».
Як зазначається, у Європарламенті в Страсбурзі голова асамблеї Антоніо Таяні та постійний представник Естонії при ЄС Матті Маасікас від Ради ЄС та країни-головуючого ЄС підписали в електронному вигляді переглянуте положення «Про безпеку газопостачання». Електронний підпис відкриває шлях до набуття чинності цього документа.
«Ця подія знаменує собою перший публічний крок на рівні ЄС у процесі впровадження електронного підпису», - наголошується у повідомленні.
Естонія, яка в цьому півріччі в порядку ротації головує в ЄС, поставила в центр уваги свого семестру головування все, що пов'язане з переходом до цифрової економіки та електронного урядування. Глава Європарламенту Антоніо Таяні зазначив, що в ЄС Естонія перебуває в авангарді переходу до цифрової епохи. «Ми повинні використовувати імпульс, даний естонським головуванням (в ЄС), для подальшого просування цифрових методів», - наголосив він, нагадавши, що в травні Європарламент у своїй доповіді закликав інститути ЄС подати приклад електронного уряду.
Між тим, Матті Маасіка запевнив, що за такого перебігу справи скоро всі правові акти ЄС можуть підписуватися в електронному вигляді, тому що «електронний підпис економить папір, час і гроші».
Додамо, що в Європі кваліфікованй електронний підпис має таку ж юридичну силу, як рукописний, у веденні бізнесу, виконавчих процедурах або прийнятті зобов'язань.
Нагадаємо, раніше цього місяця Верховна Рада адаптувала норми про електронний цифровий підпис до законодавства ЄС.