Верховна Рада адаптувала норми про електронний цифровий підпис до законодавства ЄС

Верховна Рада адаптувала норми про електронний цифровий підпис до законодавства ЄС
фото Depositfiles
Документ спрямований на гармонізацію українського законодавства із європейським в галузі електронної ідентифікації

Верховна Рада підтримала у другому читанні і в цілому законопроект №4685 про електронні довірчі послуги. За законопроект позитивно проголосували 240 народних депутатів, пише «Інтерфакс-Україна».

Як зазначається, документ спрямований на гармонізацію українського законодавства із європейським в частині електронної ідентифікації та довірчих послуг для електронних транзакцій. Його представив народним депутатам голова комітету ВРУ з питань інформатизації та зв’язку Олександр Данченко.

«Законопроект максимально наближений до законодавства Європейського Союзу у сфері електронних довірчих послуг, що є великим кроком до інтеграції нашої цифрової економіки, до країн ЄС. Серед нововведень законопроекту це прозорий порядок отримання статусу надавача електронних послуг, електронних довірчих послуг, чітке розмежування повноважень органів влади, запровадження процедури незалежної оцінки відповідності для надання таких послуг, можливість використання ними у своїй діяльності як національних, так і міжнародних стандартів», - сказав Данченко.

За його словами, документ набере чинності через рік після публікації в офіційному виданні. «Крім того, вже існуючі акредитовані центри сертифікації ключів автоматично вносяться центральним засвідчувальним органом до довірчого списку, а електронні цифрові підписи та посилені сертифікати відкритого ключа використовуються до закінчення строку їх дії, але не пізніше двох років з дня набрання чинності цим законом», - додав голова профільного комітету.

Очікується, що даний законопроект сприятиме створенню умов для розвитку та функціонування сфери електронних довірчих послуг, їх вільного обігу в Україні, а також можливості вільного доступу до електронних послуг постачальниками, що провадять діяльність в інших державах.

Нагадаємо, Верховна Рада України прийняла за основу законопроект №4685 «Про електронні довірчі послуги» у вересні минулого року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук