Кабмін остаточно перейшов на електронний документообіг
Кабінет міністрів України перейшов на електронний документообіг, і тепер близько 3 тис. документів щоденно оброблятимуться виключно в електронному вигляді. Про це на своїй сторінці у Facebook написав у четвер, 9 березня, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.
«Уряд перейшов на електронний документообіг. Обсяг документів, зокрема звернення громадян, які обробляють урядові структури, досить великий. Тепер щодня більш як 3000 документів пересилаються центральними органами влади в електронному вигляді», - зазначив глава уряду.
Він також наголосив, що робота з електронними документами заощаджує час і витрати на папір. «Також це підвищує можливості контролю за якістю виконаних рішень. Без електронних технологій працювати в ХХІ столітті неможливо. Рухаємося далі», - сказав Гройсман.
Як повідомлялося, раніше в уряді оновили обладнання і програмне забезпечення для роботи під час засідань Кабінету міністрів. Створений і вдосконалений програмно-апаратний комплекс інформаційно-медійного супроводу засідань уряду дає змогу забезпечити сучасними аудіовізуальними системами і засобами різноманітні заходи - засідання, наради, зустрічі тощо.
Слід зазначити, що про повне впровадження електронного документообігу в уряді заявляли ще влітку 2016 року, зокрема міністр Кабінету міністрів України Олександр Саєнко тоді заявив, що з 15 серпня уряд повністю переходить на електронний документообіг з центральними органами виконавчої влади. Однак певний час секретаріат Кабміну приймав документи як в електронній, так і в паперовій формі.
Між тим, у Державному агентстві з питань електронного урядування інформували, що у 2016 році в Україні можна буде обмінюватися документами в електронному вигляді між органами влади, органами місцевого самоврядування та юридичними особами. За даними агентства, для того, щоб всі відомства і компанії обмінювалися виключно електронними документами, потрібно витратити майже ₴2 мільярди гривень у 2017 році.
До слова, у 2014 році Кабмін заявив про намір запустити електронний уряд в Україні до 2017 року. До того ж часу Кабмін планує прийняти закон про єдину систему електронної взаємодії і повністю відмовитися від паперового документообігу.