Уряд впроваджуватиме в Україні технології мобільної ідентифікації громадян, – Гройсман

Уряд впроваджуватиме в Україні технології мобільної ідентифікації громадян, – Гройсман
фото УНІАН
Кабмін планує повністю відмовитися від паперового документообігу

Кабінет міністрів України має намір розробити законодавчу базу для запровадження в Україні на державному рівні технології мобільної ідентифікації громадян – MobileID. Про це під час наради з представниками найбільших мобільних операторів України повідомив прем'єр-міністр Володимир Гройсман, пише «Урядовий портал».

«Нам необхідно відкрити можливості для розвитку цього напрямку, забезпечити максимальну підтримку цього напряму (MobileID, - ред.). Будемо формувати пакет необхідних законодавчих ініціатив», - сказав він і додав, що уряд зможе підготувати необхідний пакет законодавчих ініціатив упродовж кількох тижнів.

Володимир Гройсман зазначив, що уряд підтримає і ті законопроекти у сфері MobileID, які вже подані до парламенту. За його словами, це дасть змогу операторам «почати реалізовувати питання мобільної ідентифікації».

На думку прем'єра, послуга MobileID дуже перспективна, оскільки сприятиме впровадженню в Україні електронних державних послуг і побудові цифрового суспільства. Гройсман повідомив, що за допомогою цієї технології громадяни зможуть отримати будь-яку державну послугу в режимі онлайн, не контактуючи з держустановами. «Все повинно бути дистанційно. Практика, коли людина ходить за якимись довідками, має залишитися в минулому», - сказав прем'єр-міністр.

Директор з розвитку бізнесу на корпоративному ринку оператора «Київстар» Євген Кражан, присутній на зустрічі, повідомив, що в Україні вже запущено пілотний проект впровадження технології MobileID на базі електронних послуг Державного земельного кадастру.

Зазначимо, що впровадження безконтактних електронних послуг, перехід на електронну ідентифікацію та електронний підпис громадянина є необхідною умовою для впровадження системи електронного уряду в Україні. У 2014 році Кабмін заявив про намір запустити електронний уряд в Україні до 2017 року. До того ж часу Кабмін планує прийняти закон про єдину систему електронної взаємодії і повністю відмовитися від паперового документообігу.

Mobile ID – сервіс мобільного ідентифікації користувачів, який дає змогу абоненту використовувати свій мобільний телефон з встановленою в ньому SIM-картою для безпечної електронної ідентифікації. Mobile ID можна використовувати для доступу до захищених електронних документів, а також щоб ставити підпис на документах. Такий стандарт здатний поліпшити якість надання адміністративних та інших сервісів.

Слід зазначити, що вперше стандарт Mobile ID в Україні було реалізовано у 2015 році на порталі адміністративних послуг у Львові.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук