Правозахисниця написала листа Нікіті Михалкову щодо Олега Сенцова

Правозахисниця написала листа Нікіті Михалкову щодо Олега Сенцова

Правозахисниця Зоя Свєтова написала листа президентові Московського Міжнародного кінофестивалю Нікіті Міхалкову. Вона нагадала, що рік тому на закритті 36-го ММКФ Міхалков сказав, що приєднуєтеся до прохання голови Спілки кінематографістів України Сергія Тримбача і просить президента Путіна звільнити українського кінорежисера Олега Сенцова.

«Сьогодні, коли ви з колегами та гостями кінофестивалю йдете по червоній килимовій доріжці, відбираєте переможців конкурсу, роздаєте інтерв'ю, загалом, радієте черговому кіносвяту, Ваш колега – 37-річний український кінорежисер Сенцов - у «столипінському» вагоні їде по етапу з Москви до Ростова-на-Дону, де зовсім скоро його судитимуть за теракти в Криму, яких він ніколи не здійснював, не збирався здійснювати і яких у Криму ніколи не було», - йдеться у листі.

«За дванадцять місяців, незважаючи на тортури і тиск в СІЗО, Олег Сенцов не здався і не визнав свою провину в тому, чого він не робив», - наголошує Свєтова, - Слідчі ФСБ, які розслідували його справу, ні разу не дозволили йому подзвонити додому рідним, не дозволили йому побачення з близькими, не допустили до нього українського консула, порахувавши, що Олег Сенцов - більше не громадянин України, а громадянин Росії. Весь цей час Олег Сенцов продовжував вважати себе українським громадянином і просив про зустріч з консулом».

Так само правозахисниця наголосила, що протягом року багато відомих кінорежисерів, такі як Кшиштоф Зануссі, Педро Альмодовар, Агнешка Голланд, Йос Стеллінг, писали листи на захист Олега Сенцова.

На всіх міжнародних кінофестивалях колеги Олега Сенцова згадували про нього. Крім Московського.

«Як правозахисник весь цей рік я відвідувала Олега Сенцова в московському СІЗО «Лефортово» і захоплювалася його мужністю і силою духу. Я прошу Вас і Ваших колег проявити солідарність з українським кінорежисером, що потрапили в російську в'язницю через політичної кон'юнктури», - наголошує автора листа.

«Я хочу, щоб Ви пам'ятали про те, що коли 29 червня 2015 Ви будете вручати нагороди переможцям ММКФ, Олег Сенцов все так само буде йти по етапу чи, може, вже опиниться в СІЗО міста Ростова-на-Дону, де наприкінці липня розпочнеться суд у його справі».

«Я пишу Вам цього листа для того, щоб, коли суддя Північно-Кавказького окружного військового суду визнає Олега Сенцова винним і засудить його на 15-20 років за злочин, якого він не скоював, Ви не говорили, що Ви нічого не чули і нічого не знаєте про його справу», - завершує своє звернення до президента ММКФ Зоя Свєтова.

Повний текст листа можна прочитати на сайті «Открытая Россия». Щодо Нікіти Міхалкова, то відповіді від нього ще не надходило.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук