Представник МВФ розповів, як вивести українську економіку з кризи

ЕкономікаІрина Знась, 13 червня 20141
Представник МВФ розповів, як вивести українську економіку з кризи
фото ZAXID.NET
Жером Ваше

Реформа п’яти основних сфер економіки дозволить вивести Україну з кризи. Про це сьогодні, 13 червня, під час відкритої лекції для студентів Львова розповів представник МВФ в Україні Жером Ваше.

«Мене часто запитують, які реформи найважливіші для України. Єдиної відповіді на це немає, адже Україна потребує комплексу реформ. Однак, коли вже говорити про зміни, то ключові проблеми допоможуть вирішити реформи в п’яти ключових напрямках», – сказав Ваше.

Перший напрям, за словами експерта МВФ, це сфера курсу валют та монетарної політики. Тут реформи будуть ефективними лише у разі чіткої довготермінової стратегії контролю курсу валют, зокрема вартості власної валюти, та прийнятті плаваючого курсу долара.

Другий напрям – фінансовий сектор. У цьому напрямку Україні потрібно, насамперед, оцінити якість активів та, можливо, провести рекапіталізацію банків.

Напрям третій – фіксальна політика. Для її покращення потрібно реформувати систему оподаткування та виплати соціальних субсидій. «Новий пакет змін, який прийняв ий уряд, враховує потребу змін у цій сфері, і тут вже закладено непоганий старт», – зауважив Жером Ваше

Четвертий – енергетичний сектор. Тут, за словами економіста, Україні доведеться піти на непопулярний крок – підвищення тарифів. «Сучасна структура тарифів більше на руку підприємствам, аніж населенню, а це створює дисбаланс в економіці», – зазначив він.

П’ятий напрям – бізнес-середовище. Тут, насамперед, потрібно вживати заходів для боротьби з корупцією та залучати інвесторів.

«Звичайно, це не вирішить всіх проблем, але буде хорошою точкою для подальших реформ. У короткотерміновій перспективі українцям доведеться піти на певні жертви, але в майбутньому це все матиме дуже позитивні результати. Я особисто вбачаю в українській економіці великий потенціал для розвитку», – підсумував Жером Ваше.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук