Українські кінематографісти звернулися до колегії Мінкульту через брак коштів

КультураК.С., 7 березня 2018810

Голови Спілки кінематографістів України, Асоціації кінопродюсерів, Української анімаційної асоціації, «Сучасного українського кіно» та інших громадських організацій у сфері кіно виступили зі зверненням до членів колегії при Міністерстві культури.

У ньому вони висловили стурбованість тим, що Держкіно недофінансовано цього року та не зможе завершити кінопроекти, які перемогли в 10-му конкурсі, повідомляє Lb.ua.

«За даними Держкіно, виділених грошей - 500 млн - недостатньо. Дефіцит становить 200 млн грн», - йдеться у документі.

Підписанти листа просять передати Держкіно гроші, які були виділені міністерству культури на програму створення патріотичного кіно, для завершення фільмів. Йдеться про ті картини, виробництво яких було затверджено колегією при Мінкульті як «Програми виробництва та розповсюдження національних фільмів».

Окрім того, в зверненні озвучується прохання визначитися з терміном проведення наступного пітчингу, який забезпечить основу для кінопроцесу в 2019 році. Підписанти також пропонують включити представників їхніх організацій до робочої групи, яка буде працювати в рамках програми «створення та поширення патріотичного кіно».

Нагадаємо, на 2018 рік у проект держбюджету спочатку була передбачена сума в 500 млн грн. Попри те, що Держкіно подало пропозиції щодо 2 млрд грн на державну підтримку кінематографії. Уряд не задовольнив цієї заявки Держкіно. Згодом уряд додав ще 500 млн грн. Проте надійти гроші мають не у розпорядження Держкіно, а у розпорядження Мінкульту і призначені вони на виробництво «фільмів патріотичного спрямування».

Видатки ж Державного агентства з питань кіно складуть 520,7 млн грн. Саме те, що половину коштів отримає Мінкульт, а також саме визначення«фільмів патріотичного спрямування» і викликало занепокоєння у кінематографістів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук