Прем'єр-міністр Туреччини Реджеп Таїп Ердоган сказав, що плани з реконструкції парку в Стамбулі буде втілено, незважаючи на масові протести, які тривають у країні вже сьомий день.
Таку заяву він зробив під час візиту до Тунісу. Зараз Ердоган повертається до Туреччини, скоротивши своє турне Північною Африкою, пише BBC Україна.
Протести почали наростати після того, як поліція спробувала витіснити активістів, які захищали парк Ґезі від забудовників.
Демонстранти в Стамбулі, Анкарі та інших містах закликають прем'єра, який працює вже третій термін, піти у відставку.
Вони звинувачують уряд Ердогана в авторитаризмі і намаганні нав'язати світській державі консервативні ісламські цінності.
Під час заворушень померло щонайменше четверо людей, тисячі поранено і сотні арештовано.
Ердоган вважає протести недемократичними.
Відбуваючи у понеділок з серією візитів до країн Північної Африки, прем'єр-міністр прогнозував, що протести закінчаться до його повернення на батьківщину.
Але напередодні його повернення поліція в столиці Анкарі застосувала сльозогінний газ і водомети проти протестувальників, які звели барикади і підпалили їх. Заворушення також відбулися в місті Тунджелі.
Раніше цього тижня заступник прем'єра Бюлент Аринч попросив вибачення за насильницькі дії поліції під час першого протесту та зустрівся з представниками демонстрантів.
Заворушення почалися з сидячого страйку проти плану уряду перебудувати парк Ґезі поблизу площі Таксім у Стамбулі. Після того, як поліція спробувала прогнати демонстрантів сльозогінним газом, страйк переріс у сутички.
Протестувальники кажуть, що цей парк - одна з небагатьох зелених зон, які залишилися в центральному Стамбулі.
Однак раніше цього тижня Ердоган сказав, що проект відновлення на цьому місці військових бараків оттоманської епохи втілять у життя згідно зі задумом.
Нагадаємо, протести розпочалися в Стамбулі минулого тижня, коли демонстранти вимагали припинити будівництво в парку неподалік площі Таксім. Придушення поліцією цієї акції викликало масові протести проти голови уряду і його ісламістської Партії справедливості і розвитку.
Amnesty International заявляє, що під час протестів загинуло дві особи.
Міністерство закордонних справ України рекомендувало українцям найближчим часом утриматися від поїздок до Туреччини через складну ситуацію з безпекою.
Своєю чергою, туроператори-члени Асоціації лідерів туристичного бізнесу України (АЛТУ) ухвалили рішення наразі призупинити проведення екскурсій для українських туристів до низки турецьких міст.
4 червня Міністерство закордонних справ України інформувало, що серед постраждалих унаслідок акції протесту в Туреччині громадян України немає.