Презентація книги «Митрополит Шептицький: 1923-1939. Випробування ідеалів»

Культура29 жовтня 20153660

30 жовтня у головному корпусі Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбудеться презентація книги «Митрополит Шептицький: 1923-1939. Випробування ідеалів». Її автор – відомий львівський історик, кандидат історичних наук за спеціальністю всесвітня історія, науковий співробітник Інституту історичних досліджень Львівського національного університету імені І. Франка Ліліана Гентош.

Книга видавництва «ВНТЛ-Класика» є спробою написання сучасної біографії митрополита Греко-Католицької Церкви Андрея Шептицького (1865-1944), зокрема висвітлення його життя і діяльності у період від 1923 до 1939 року. Міжвоєнний період є ключовим для розуміння спадщини Митрополита, оскільки у цей час його діяльність у всіх сферах набула розквіту, а плани реформування ГКЦ та бачення екуменічного діалогу з Православним світом повністю сформувалися.

Автор намагалася охопити найважливіші аспекти цієї діяльності: Церкву, суспільство, культуру та освіту. Не залишилися поза увагою такі вагомі питання як ставлення Митрополита до Держави як такої та його погляди на фашизм і комунізм. Важливою темою є ставлення Андрея Шептицького до поширення інтегрального націоналізму та до діяльності Організації Українських Націоналістів.

У ключовому розділі книжки автор розглядає погляди Митрополита на модерність, модернізацію та його плани змін, реформ ГКЦ, суттю яких були візантинізація та українізація. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук