Презентували кольоровий Львів у виставці «Черешневий дощ»

Культура2 червня 20103600

1 червня, у міжнародний День захисту дітей у Львові, у кав’ярні-галереї «Штука» відкрилася перша персональна виставка кольорової графіки «Черешневий дощ» Ірини Мориквас. В експозиції – 12 яскравих та кольорових картин, на яких зображено Львів, яким бачить його авторка.

Як зазначила ZAXID.NET Ірина Мориквас, виставку вона присвятила дітям, оскільки вони її надихають. «Мене надихають Львів, діти та мандри. Я не маю художньої освіти. Мене малювати навчили діти. Коли молодшій сестрі виповнилося 11-ть, вона багато малювали, я її водила у художню школу при Центрі творчості дітей та юнацтва Галичини «Погулянка», і поруч із дітьми сама захопилася малюванням гуашшю на папері. Коли малювала перебувала у дитячому світі, тому як і вони, малювала у яскравих кольорах. Я зрозуміла, що малювати природно, як стрибати, бігати», - зазначила Ірина Мориквас.

За її словами, Львів для неї - особливе місто, яке надихає, тому у її картинах багато будинків, прапорів: саме тому часто малює Ратушу, бо на головному будинку міста є завжди прапор, таким чином дивлячись на картину ніхто не плутатиму Львів з іншим європейським містом.

«Друзі радили зробити виставку. Уже видано листівки з моїми малюнками. Та й сама я назріла до того, щоб виставитися, бо, можливо, я почну малювати інакше. Мені хочеться спробувати себе в інших техніках, стилі. Вони можуть бути кардинально іншими», - зазначила Ірина Мориквас.

Виставка триватиме до 30 червня.

Довiдка ZAXID.NET

Ірина Мориквас народилася 1985 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету ім. І.Франка та Магістерську програму екуменічних студій при Українському Католицькому Університеті. Малює з 20 років. Мешкає у Львові.

Учасниця таких виставок та конкурсів: мистецька майстерня у містечку Солотурн, спільна виставка (Швейцарія, 2006); перше місце у конкурсі «Намалюй дітям книжку!», оголошеного львівським МО «Дзиґа» (ілюстрації до книжки Еріха Кестнера «Крихта та Антон», 2007); друге місце у конкурсі «Мій Львів», оголошеного Центром міської історії Центрально-Східної Європи, спільна виставка (робота «Кольорове місто», 2008); участь у Різдвяній виставці в мистецькій галереї «Зелена канапа» (Львів, 2010).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук