Президент Болгарії назвав Крим російською територією

На дебатах перед другим туром президентських виборів Румен Радев заявив, що санкції проти Росії неефективні

11:18, 19 листопада 2021

Чинний президент Болгарії Румен Радев назвав Крим російською територією та заявив про неефективність санкцій ЄС проти Росії. Про це він заявив на дебатах перед другим туром президентських виборів, повідомляє «Європейська правда».

Радев заявив, що санкції проти Росії неефективні і закликав «більш прагматично співпрацювати з РФ».

«Санкції проти Росії виглядають неефективними. Нам потрібна прагматична політика щодо Москви. Не в останню чергу ми не повинні забувати, що Росія є дуже важливим фактором у боротьбі з глобальним тероризмом», – заявив Радев.

На уточнювальне запитання, «чий Крим?», Радев відповів: «Він зараз російський». За його словами, щодо Росії є багато спекуляцій, і тому найголовніше – шукати діалог з Москвою.

У свою чергу, його опонент Анастас Герджиков назвав Крим українською територією не залежно від того, який прапор над ним майоріє. Він сказав, що санкції проти Росії не можна скасовувати, доки не буде вирішено справу Криму та питання прав людини в Росії.

Він також зазначив, що відносини з Росією мають бути прагматичними, спрямовані на обмін інвестиціями та спільні економічні ініціативи.

У першому турі президентських виборів Радев набрав 49,42% голосів, а Герджиков – 22,83%.

У зв’язку з заявою, до МЗС України запросили посла Болгарії в Києві Костадіна Коджабашева. Українська сторона довела до посла позицію про некоректність та неприпустимість висловлювань Радева.

У МЗС наголосили, що слова чинного болгарського президента не сприяють розвитку добросусідських відносин України та Болгарії та різко дисонують з офіційною позицією Софії на підтримку суверенітету та територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах.

Посол Костадін Коджабашев запевнив у незмінній позиції Болгарії щодо підтримки територіальної цілісності України, у тому числі Криму як невід’ємної частини території української держави, та зусиль з деокупації півострова, зокрема шляхом участі Болгарії в роботі Кримської платформи.

До слова, Болгарія є унітарною парламентською республікою. Хоча за конституцією болгарський президент це передусім представницька фігура, він володіє реальними повноваження у двох сферах – оборони і зовнішньої політики, очолює Раду з питань національної безпеки, куди входять лідери провідних парламентських фракцій.