Президент доручив підвищити мінімальну зарплату до ₴3,2 тис.

Петро Порошенко заявив про необхідність збільшення мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму

Президент України Петро Порошенко після переговорів з прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом заявив, що він, уряд і фракції парламентської коаліції ухвалили рішення підняти мінімальну заробітну плату в Україні з 1 січня 2017 року до 3,2 тис. грн. Про це повідомили у прес-службі глави держави.

«З першого січня 2017 року в Україні не буде жодної працюючої людини, яка отримує менше 3 200 гривень. При чому я звернувся до Уряду та Парламенту вжити вичерпних заходів, щоб це рішення не підвищило жодного податку, насамперед це стосується малого та середнього бізнесу», – сказав Порошенко.

За його словами, неприпустимою є ситуація, коли людина, яка працює повний робочий тиждень, отримує стільки ж грошей у місяць, як непрацюючі українці, яким нараховується допомога по безробіттю.

Президент зазначив, що це рішення стосується понад 4 млн працюючих українців, рівень оплати праці яких сьогодні становить 1450 грн.

За словами Порошенка, для виплат в державному секторі будуть знайдені відповідні ресурси держбюджету, а приватний сектор отримує чітке правило, що забороняє виплачувати менше 3,2 тис. грн в місяць працюючим українцям.

«Це рішення є боротьбою з бідністю і захистом працюючої людини. І відрив мінімальної заробітної плати від розрахунку прожиткового мінімуму дає випереджаюче зростання мінімальної заробітної плати в найближчі роки», – сказав президент.

Зазначимо, у прийнятому Верховною Радою у першому читанні проект держбюджету-2017 був запланований ріст мінімальної зарплати з 1600 грн на 1 грудня 2016 року до 1762 грн на 1 грудня 2017 року. Розмір прожиткового мінімуму був закладений на рівні 1544 грн, в травні наступного року він повинен був підвищитися до 1684 грн, і в грудні - до 1 762 грн.

Проте 26 жовтня прем’єр-міністр Володимир Гройсман на засіданні Кабміну заявив, що уряд ініціює підвищення прожиткового мінімуму в Україні до 3,2 тис. грн і має намір внести відповідну норму в проект державного бюджету на 2017 рік. При цьому також до рівня 3,2 тис. грн в проекті держбюджету буде збільшено прожитковий мінімум, додав прем’єр.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук