Президент Казахстану схвалив переведення казахської мови на латинку

22:00, 26 жовтня 2017

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв у четвер, 26 жовтня, доручив своїй адміністрації підготувати документи для переходу з кирилиці на латинку, що символічно віддалить цю країну від Росії, пише Reuters.

Назарбаєв доручив голові своєї адміністрації підготувати проект розпорядження про введення нової абетки. Він сказав, що перехід буде поступовим.

В квітні Назарбаєв заявляв, що Казахстан перейде на латинку до 2025 року, а до кінця цього року має бути розроблений єдиний стандарт нового абетки.

Казахська мова, що відноситься до тюркської групи, використовувала раніше арабську абетку. У 1920-х роках Радянський Союз перевів її на латинку, яка в 1940 році була замінена кирилицею на основі російського алфавіту.

Абетка, яка зараз використовується в Казахстані складається з 42 символів, що робить його незручним для використання в цифрових пристроях.

Остання версія пропонованого латинського алфавіту буде використовувати знак апострофа для зміни букв. Офіційна назва Казахстану на латинці буде виглядати як Qazaqstan Respy'blikasy.

В той же час російська мова в Казахстані має статус офіційної.