Нурсултан Назарбаєв доручив перевести казахський алфавіт на латиницю

СвітАндрій Стець, 12 квітня 20175040
Нурсултан Назарбаєв доручив перевести казахський алфавіт на латиницю
фото Getty Images
Нурсултан Назарбаєв планує, що Казахстан перейде на латиницю до 2025 року

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв доручив уряду почати підготовку до переходу казахського алфавіту на латиницю. Про це йдеться у статті Назарбаєва в газеті «Егемен Казахстан».

«Ми почнемо підготовчу роботу. Уряд повинен скласти графік для переходу казахської мови на латиницю. До кінця 2017 року, після консультацій з науковцями та представниками громадськості, повинен бути розроблений єдиний стандарт нового казахського алфавіту і графіки латиницею», – пише президент.

Перехід на латиницю заплановано завершити до 2025 року. На думку Назарбаєва, перехід Казахстану на кирилицю 1940 року мав політичний характер, інформує Російська служба ВВС.

«Латинський алфавіт використовували з 1929 по 1940 рік. У 1940 році ухвалили закон про переведення казахської мови з латинського алфавіту на алфавіт на основі російської графіки. Так зміна казахського алфавіту на той чи інший алфавіт мала політичне значення», – зазначив президент.

«Сьогодні діти в школах вивчають англійську мову і без проблем освоюють латинські букви. Тому для молодого покоління не буде ніяких проблем. Ми повинні у 2018 році взятися до підготовки фахівців для навчання нового алфавіту і почати готувати підручники латиницею», – підсумував Назарбаєв.

Зазначимо, що сьогодні латинський варіант казахського алфавіту використовує казахська діаспора в Туреччині і низці західних країн, однак офіційного статусу вона не має. Варіант латинського алфавіту, який використовували в Казахстані з 1929 по 1940 рік, відомий як яналіф або Новий тюркський алфавіт.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук