У Китаї закінчуються тюрми для високопоставлених чиновників, - ЗМІ

З 2014 року у країні ув'язнили більше 1,34 млн високопосадовців

13:16, 16 лютого 2018

За часів головування Сі Цзіньпіна у ЦК Компартії Китаю до в’язниць посадили стільки представників політичної еліти, що в країні закінчуються для них тюрми. Про це повідомляє Business Insider.

Як зазначається, одна з елітних тюрем Китаю переповнена політичними в’язнями через посилення тиску президентом країни на корупційну діяльність. Більше мільйона китайських політиків ув'язнили після того, як генсеком ЦК Компантії Китаю став Сі Цзіньпін.

В «елітних» тюрмах в’язні можуть користуватись телевізорами та носити власний одяг. Під час святкування Нового року, ув’язненим, старшим за 60 років, дозволяють провести певний час із сім’єю, що є ще однією перевагою перебування у такого роду в’язницях.

Тюрма «Цинчен» - єдина в’язниця, яка знаходиться під управлінням Міністерства суспільної безпеки - цього року відмовила у дозволі на сімейні зустрічі, оскільки для цього немає місця. Повідомляється, що за кілька місяців до того, як президент Китаю розпочав війну із корупцією її було розширено. До неї, серед інших, потрапили екс-міністр торгівлі Бо Сілай та колишній військовий генерал Го Боксенг.

У 2014 році в Китаї арештували екс-голову безпеки Чжоу Юнкан, першого члена Постійного комітету Політбюро та високопоставленого посадовця, який протягом десятиліть займався боротьбою з корупцією. Пізніше його виключили з партії та засудили за хабарництво. Чжоу Юнкан отримав довічне ув’язнення в 2015 році.

Сі Цзіньпін виправдовує такі жорсткі заходи, заявляючи, що корупція з верхнього рівня може просочуватись донизу та послаблювати владу партії.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Китаї за 4 роки покарали більше 1,34 млн чиновників-корупціонерів. Половина з них - чиновники сіл і невеликих містечок.