Сі Цзіньпіна переобрали генсеком ЦК Компартії Китаю

СвітАндрій Стець, 25 жовтня 20172430
Сі Цзіньпіна переобрали генсеком ЦК Компартії Китаю
фото Reuters
Сі Цзіньпін також займає посаду голови КНР

Центральний комітет Комуністичної партії Китаю 19-го скликання на пленумі переобрав Сі Цзіньпіна генеральним секретарем ЦК КПК. Про це повідомляє Deutsche Welle.

У своїй промові на відкритті з'їзду, яка тривала три з половиною години, Сі Цзіньпін, зокрема, пообіцяв перетворити Китай до 2050 року на світового лідера. Делегати також одноголосно схвалили програму Сі Цзіньпіна щодо боротьби з корупцією, яка дуже популярна в народі.

Сі Цзіньпін також заявив, що в Китаї сформувався «соціалізм з китайською специфікою для нової ери», найбільш досконала модель демократії у світі, яка стане ідеологією КНР на найближчі п'ять років.

Нагадаємо, у Китаї з 18 жовтня по 24 жовтня тривав 19-й з'їзд Китайської комуністичної партії (КПК). У з'їзді взяли участь близько 2,3 тис. делегатів, які заслухали доповідь генерального секретаря Центрального комітету КПК Сі Цзіньпіна, а пізніше – звіт Центральної комісії КПК з перевірки дисципліни.

На форумі розглянули результати роботи партії за останні п'ять років, обговорити суспільно-економічну та політичну ситуацію в Китаї та інших країнах, окреслити стратегічну лінію розвитку республіки на найближчі роки.

Особливість даного з'їзду стало те, що майбутня кадрова політика правлячої партії перебуває у секреті. Переобрання Сі Цзіньпіна не стало несподіванкою, адже експерти віддають належне значному внеску нинішнього керівника в порівнянні зі своїми попередниками (Цзян Цземінем і Ху Цзіньтао). Антикорупційна кампанія, запроваджена Сі Цзіньпіном, вперше пройшлася по всій вертикалі влади, реформи економіки і глобальні проекти за межами країни вивели країну на 1 місце по закордонних інвестиціях та експорту, а на глобальні проекти «Один пояс один шлях» держава витратить понад 1 трлн доларів.

Зауважимо, що у Китаї фактичним лідером держави є генеральний секретар ЦК КПК, у той час як голова КНР (відповідає посаді президента в інших державах світу) часто є лише представницькою особою. Фактично лише чотири керівники КНР: Мао Цзедун, Цзян Цземінь, Ху Цзіньтао і Сі Цзіньпін посідали одночасно ці дві посади.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук