Президент готовий розпустити Верховну Раду, якщо депутати не розпустять КСУ

Володимир Зеленський закликав фракцію «Слуга Народу» підтримати перезавантаження КСУ

22:04, 2 листопада 2020

Президент України Володимир Зеленський не виключає розпуску парламенту у випадку відмови голосування за його законопроект, яким пропонує припинити повноваження Конституційного суду України. Про це голова держави заявив ввечері в понеділок, 2 листопада, в ефірі програми «Свобода слова».

«Чи готовий я розпустити Раду? Я хочу, щоб цей парламент працював на державу. Від реалізації нашого плану і від висновків, які зроблять наші депутати, теж буде залежати. Якщо так, що це буде політичний колапс та реальний політичний конфлікт, я побачу, що немає підтримки у Верховній Раді, а, перш за все, у «слуг народу», і якщо ми підемо в розріз, ми будемо виходити з цього кута навіть таким шляхом», – заявив президент.

Зеленський також зазначив, що судді чинного складу Конституційного суду, які не голосували за відміну антикорупційного законодавства, мають добровільно піти у відставку. В цьому разі вони зможуть претендувати на місця у оновленому складі КСУ.

Водночас, як повідомляє прес-служба голови держави, раніше сьогодні президент України Володимир Зеленський взяв участь у засіданні фракції «Слуга Народу» у Верховній Раді, під час якого закликав партійців підтримати дострокове припинення повноважень чинного складу Конституційного суду.

Зеленський заявив, що якщо не відновити довіру суспільства до Конституційного Суду, країна втратить можливість отримати будь-яку міжнародну фінансову допомогу. Під загрозою також безвізовий режим України з Євросоюзом, а також підтримка з боку ЄС, НАТО, Міжнародного валютного фонду (МВФ) та інших міжнародних партнерів.

Зеленський також висловив переконання, що дію антикорупційного законодавства неможливо відновити без ухвалення рішення про звільнення суддів Конституційного Суду.

За його словами, будь-яке кримінальне звинувачення за порушення при декларуванні навіть після ухвалення нового закону не матиме юридичної сили.

«Якщо ви проголосуєте за це рішення, ви голосуватимете для народу. В іншому разі ви захищаєте суддів Конституційного суду», – зазначив президент.

Як інформував ZAXID.NET, після того як КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування та позбавив повноважень Національне агентство з питань запобігання корупції та зобов'язав закрити доступ до електронних декларацій, Зеленський подав у Раду законопроект «Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства». Проект перебачає розпуск складу суддів КСУ та повернення усіх скасованих норм законів.

Своєю чергою, очільник Конституційного суду Олександр Тупицький вбачає в президентському законопроекті ознаки конституційного перевороту.