Президент скасував ліцензію на оптовий продаж алкоголю для виноробів

ЕкономікаРоман Ганкевич, 7 жовтня 20167480
Президент підписав закон, який стимулює виробництво вина

Президент України Петро Порошенко підписав закон, що звільняє виноробів від ліцензії на оптову торгівлю. Про це він повідомив під час робочої поїздки в Одеську область, інформує прес-служба глави держави.

Нагадаємо, 20 вересня Верховна Рада України внесла зміни в закон «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», якими скасувала необхідність отримання ліцензії на оптову торгівлю суб'єктами господарювання, які отримали ліцензію на виробництво алкогольних напоїв (вин виноградних, вин плодово-ягідних або медових напоїв) і виробляють їх з виноматеріалів виключно власного виробництва (не набутих). Відповідний законопроект № 2739 за основу та в цілому підтримали 230 народних депутатів.

Також закон доповнює статтю 17 вищезазначеного закону нормою, згідно з якою до суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову торгівлю алкогольними напоями без отримання окремої ліцензії, у випадках, передбачених законом, не застосовуються фінансові санкції (штрафи).

Крім того, прийнятий Радою документ вводить у законодавство нові терміни: «виноматеріали», «виноматеріали виноградні», «виноматеріали плодово-ягідні», «виноматеріали медові», «вино виноградне», «вино плодово-ягідне», «напій медовий».

Закон скасовує норму відповідно до якої виробники вина мали сплачувати 500 тис. грн за сертифікацію для оптової торгівлі.

«Український винороб більше не зобов’язаний платити ці гроші за сертифікацію. Ми прийняли дуже важливе рішення і зробили важливу справу. Усі – Президент, Верховна Рада, Уряд. Цей закон відкриває шлях для українських виноробів», - зазначив Петро Порошенко.

За його словами, «ще потрібно усім попрацювати для розвитку галузі і для унеможливлення потрапляння на ринок контрафактної продукції та порошкових вин».

«В Україні є фантастичне вино і фантастичні винороби. Сюди варто приїжджати. Українське вино заслужить славу в Європі і світі», - наголосив президент.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук