В адміністрації президента (АП) завершили узгодження з партнерами законопроекту «Про особливості державної політики з відновлення державного суверенітету України над тимчасово окупованою територією Донецької та Луганської областей України». Про це пише «Європейська правда» з посиланням на джерело у канцелярії президента.
Повідомляється, що найближчим часом документ буде зареєстрований в парламенті. Суб’єкт законодавчої ініціативи наразі не визначений, але висока імовірність, що проект подасть президент у статусі невідкладного.
Після консультацій з іноземними партнерами, в тому числі з країнами-учасницями Нормандського формату та США, до проекту було внесено зміни, зазначив співрозмовник.
Законопроект має законодавчо закріпити Росію як країну-агресора. Правовий режим АТО буде замінено на новий режим, якого нині немає в законодавстві.
«Ми запроваджуємо термін російська окупаційна влада. Ми також констатуємо, що Україна не несе жодної відповідальності за дії окупаційної влади і визнає нікчемними всі документи, ухвалені окупаційною владою», – розповіло джерело.
В АП очікують, що ухвалення закону посилить позиції України в Міжнародному суді ООН, а також допоможе в узгодженні потрібного Києву формату миротворчої операції.
«Базовий принцип миротворчих операцій ООН – неупередженість. І ми зможемо вимагати, відсутності росіян у складі миротворчої місії, якщо вони будуть визнані країною-агресором», – зауважив співрозмовник.
Водночас, розробники закону наполягають, що документ буде необхідно ухвалити протягом одного пленарного тижня. Це пов’язане з тим, що 18 жовтня завершується термін дії закону про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу.
«Ми сподіваємося на те, що депутати проявлять державницьку позицію», – зауважив з цього приводу представник адміністрації.
Нагадаємо, у січні 2017 року Україна офіційно визнала Росію країною-агресором.
Тоді парламент закликав міжнародне співтовариство до здійснення всіх заходів для припинення військової агресії по відношенню до України, щодо посилення санкцій до Російської Федерації як країни, яка підтримує агресію на території України.