При держзакупівлі ліків для українських військових ГПУ виявила суттєві порушення

ЕкономікаОльга Карабан, 8 серпня 20141240

Управління нагляду за додержанням законів у воєнній сфері із залученням прокурорів регіонів встановила суттєві порушення під час організації та проведення державних закупівель ліків, необхідних для потреб Збройних Сил України.

Як повідомили у прес-службі ГПУ, ще у травні 2013 року службовці Військово-медичного департаменту Міноборони розпочали процедуру закупівлі ліків (63 найменування). Участь у проведенні відкритих торгів упродовж наступних двох місяців взяло 11 підприємств.

«Після цього торги за всіма 63-ма лотами були відмінені, а у вересні – листопаді того ж року організовано повторні відкриті торги зі штучним зменшенням загальної кількості їх учасників до 3-х через безпідставне об’єднання лотів у дві фармакологічні групи – антибактеріальні засоби (11 найменувань) та інші лікарські засоби (55 найменувань)», – йдеться у повідомленні.

Це призвело до нових цінових пропозицій та збільшення вартості ліків. Зокрема, загальна вартість лише 37 найменувань лікарських засобів зросла з 4,6 млн грн, запропонованих під час проведення перших торгів, до 7,2 млн грн. У зв’язку з цим, розмір витрат бюджетних коштів на закупівлю лікарських засобів збільшився на 2,8 млн грн.

За цими фактами 8 серпня 2014 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про наявність у діях службових осіб Міністерства оборони України ознак кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 425 КК України (недбале ставлення до виконання службових обов’язків).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук