Причиною масової появи «євроблях» в Україні стало рішення Конституційного суду

КСУ не визнав особисте використання таких автомобілів адміністративним правопорушенням

09:43, 21 червня 2018

Передумовою масового ввезення автомобілів з європейською реєстрацією стало рішення Конституційного суду від березня 2015 року, прийняте за позовом громадянина Ізраїлю, йдеться в пояснювальній записці до законопроекту про зміни до Митного кодексу.

Як йдеться в тексті записки, в Митному Кодексі встановлено адміністративну відповідальність за неправомірні операції з товарами, митне оформлення яких не закінчено, або з товарами, що перебувають на тимчасовому зберіганні під митним контролем. При виявленні факту передачі транспортного засобу в користування іншій особі у статті 469 Кодексу передбачений штраф у розмірі 17 тис. грн. Проте, у березні 2015 року Конституційний Суд України встановив, що користування або розпорядження транспортними засобами особистого користування, які поміщені в митний режим тимчасового ввезення на митну територію України, не є адміністративним правопорушенням, передбаченим у частині другій статті 469 Кодексу.

«Таке рішення позбавило органи доходів і зборів важелів впливу на громадян-порушників, що призвело до значного збільшення кількості транспортних засобів особистого користування з іноземною реєстрацією, що перебувають в Україні з порушенням митних правил і використовуються з порушенням митного законодавства», – йдеться в тексті пояснювальної записки.

Втім, ввезені таким чином авто підпадали й під інші статті Митного кодексу. Зокрема, перевищення встановлених Митним кодексом України строків транзиту та тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування, що перебувають під митним контролем, є порушенням митних правил за статтями 470 та 481 Кодексу та тягнуть за собою адміністративну відповідальність у вигляді попереджень та штрафів.

Нагадаємо, законопроекти, покликані вирішити проблему авто на єврономерах, зареєстрували у Верховній Раді 15 червня. Один з цих документів покликаний внести зміни до Податкового кодексу, а інший – до Митного. Цими документами також передбачено вартість розмитнення авто на єврономерах, а також посилення відповідальності за відповідні порушення.