«ПриватБанк» і «Альфа-Банк» перевели усі валютні операції в онлайн

Операції із готівковою іноземною валютою у «ПриватБанку» і «Альфа-Банку» призупинені через закриття авіасполучення зі США та Євросоюзом

Найбільший в Україні банк – державний «ПриватБанк» – починаючи із середи, 18 березня, зупинив продаж і купівлю іноземної валюти у готівці та перевів ці процеси в онлайн. Схожі обмеження також запровадив найбільший в Україні комерційний банк – «Альфа-Банк».

За інформацією прес-служби «ПриватБанку», придбати валюту можна у безготівковій формі через мобільний банк Privat24, веб-версію «Приват24» та мережу терміналів самообслуговування. Такі обмеження вводяться задля безпеки клієнтів у період карантину та до моменту відновлення міжнародного авіасполучення та поставок в Україну валютних банкнот із-за кордону.

Готівкову валюту у касах «ПриватБанку» без обмежень зможуть отримати власники валютних депозитів, строк дії яких завершується. Для цього потрібно буде заздалегідь подати заявку.

«Будь-які операції з готівковою гривнею як в касах банку, так і мережі банкоматів, проводяться у звичайному режимі», – наголосили в банку.

Схожі обмеження також запровадив український «Альфа-Банк», який, після поглинання «Укрсоцбанку», став найбільшим в Україні комерційним банком. Однак, на відміну від «ПриватБанку», «Альфа-Банк» продовжить купівлю доларів у населення.

Крім того, якщо «ПриватБанк» видаватиме долари власникам доларових депозитів, то «Альфа-Банк» пішов на радикальніші заходи.

«Видачу готівкового долара США з будь-яких клієнтських рахунків (поточних, в тому числі карткових, депозитних, ощадних) тимчасово припинено. Операції з готівковим євро – без змін», – сказано у заяві банку.

У ній наголошується, що такі дії пов’язані із закриттям авіасполучення зі США та країнами ЄС, звідки надходили доларові банкноти.

Напередодні в Нацбанку розповіли, що за останній тиждень через панічні настрої та зростання офіційного курсу валют українці купили на валютному ринку на 300 млн доларів більше, ніж продали. У НБУ кажуть, що дефіцит готівкової іноземної валюти у банках пов’язаний з тим, що її завозять з-за кордону пасажирськими літаками. Але зараз через заборону пасажирських перевезень такої можливості немає, тому НБУ шукає інші варіанти, зокрема завезення готівки спецрейсами.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук