Приватні школи в Україні зможуть самі вибирати мову навчання

08:00, 23 червня 2018

В суботу, 23 червня, стало відомо, що Верховна Рада надасть приватним школам в Україні можливість навчати дітей будь-якою мовою за власним розсудом.

Про це повідомила прес-служба Міністерства освіти після засідання українсько-угорської робочої групи високого рівня.

Міністр освіти України Лілія Гриневич зазначила, що відповідний законопроект насправді вже давно подано до Верхової Ради і найближчим часом від буде проголосований.

«Проект закону, що стосується видовження перехідного періоду, вже давно подано Урядом до Верховної Ради, найближчим часом він має бути проголосований у залі парламенту. Також ми продовжуємо роботу над проектом закону «Про загальну середню освіту», в якому стаття 5 уточнюватиме всі деталі імплементації мовної статті Закону «Про освіту». Зокрема, там йдеться й про можливості приватних шкіл обирати мову навчання», - заявила Гриневич.

Коментуючи деталі ліцензування таких шкіл, Лілія Гриневич також уточнила, що атестат державного зразка зможуть видавати заклади, які дають дітям оволодіти державною мовою на рівні держстандарту, відповідно той же законопроект фіксуватиме пропорції, в межах яких відбуватиметься навчання державною і мовою меншини.

Як повідомляв раніше ZAXID.NET, подібні правки до закону «Про освіту» є частиною вимог Венеційської комісії яка порадила внести зміни до перехідних положень закону про освіту, забезпечивши довший перехідний період впровадження закону, звільнити приватні школи від нових мовних вимог, а також розпочати діалог з нацменшинами щодо мовного питання в освіті та забезпечити, щоб закон не загрожував збереженню культурної спадщини меншин та «безперервності вивчення мов меншин в традиційних школах».

Йдеться про мовну статтю закону «Про освіту» через яку українсько-угорські стосунки різко погіршилися. Зокрема, Угорщина почала блокувати євроінтеграційні наміри України. Закон передбачає, що діти, які підуть у школи з 1 вересня 2018 року, матимуть можливість навчатися рідною мовою тільки в початковій школі – перші чотири роки. З п'ятого класу всі предмети повинні викладатися українською мовою. Нова поправка робитиме винятки в законі для приватних навчальних закладів.