Про бій за Маківку зняли документально-художній фільм

Культура11 січня 201116

З нагоди 95-річчя переможного бою Легіону Українських Січових Стрільців над російськими окупантами представники «Товариства пошуку жертв війни «Пам’ять» 22 січня презентують документально-художній фільм «Бій за гору Маківка».

Як повідомили ZAXID.NET в прес-службі Львівської міської ради, фільм покажуть 22 січня о 13.00 на 12-му каналі львівського телебачення, о 20.00 на каналі НТА та 23 січня о 16.20 на 12-му каналі.

Саме на Маківці навесні1915 року під час Першої світової війни відбулася низка боїв УСС із регулярними частинами російської імператорської армії.

"Ідея фільму зародилась ще у 1989 році, коли формували організацію СНУМ у підніжжя гори Маківка. Приїжджають туди представники "Пам’яті" кожного року. Наприкінці 2009 року дізнавшись, що тодішній Президент Ющенко видав указ "Про заходи з відзначення, всебічного вивчення та об'єктивного висвітлення діяльності Українських Січових Стрільців", вирішили неодмінно відзняти фільм. Планували, що це буде документальний фільм, але так захопились зйомками, що вийшов документально-художній", - розповів головний режисер і сценарист кінострічки голова громадського об’єднання "Товариство пошуку жертв війни "Пам’ять" Любомир Горбач.

Розпочалась підготовка до зйомок фільму у грудні 2009 року.

"Найперше шили костюми і писали сценарій. А вже зйомки розпочали в першій половині лютого 2010 року і тривали вони до 1 травня. Весь фільм знімали на місцях, де відбулись бої у 1915 році, а це, в основному, Головецько, Тухля, Риків. Всі актори фільму є аматорами. Це учасники ГО "Пам’ять" та місцеві мешканці. На зйомки фільму приїжджали лише під час вихідних, оскільки кожен був на роботі. Загалом у кінострічці взяли участь 80 осіб", - додав Любомир Горбач.

Режисерами фільму є Любомир Горбач та Андрій Тур’янський. Консультант фільму історик Андрій Козицький. Головний меценат Володимир Правосудові Михайло Дмитрів, член "Товариства пошуку жертв війни "Пам’ять".

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук