Про вибіркове реформування закладів освіти Львівщини

18 червня

Винниківська загальноосвітня санаторна школа-інтернат на межі зникнення. На черговій сесії Львівської обласної ради, яка відбудеться 19 червня, депутати розглядатимуть питання реструктуризації і перетворення цього освітнього закладу у ліцей.

Ініціатива, яка очевидно веде свій першопочаток з кабінетів чиновників Львівської облдержадміністрації, має досить багато ризиків. А відтак, вкотре доводить, що в нашій області більшість рішень приймають поспіхом, без детального вивчення проблематики, не пропонують шляхів виходу з тієї чи іншої ситуації. Зокрема, у разі прийняття такого рішення, багато дітей, які мають проблеми зі здоров’ям та походять з малозабезпечених і неповних сімей можуть опинитися просто на вулиці. До того ж, така ухвала призведе до скорочення та розформування колективу педагогів, які змогли поставити школу-інтернат на новий якісний рівень.

Перепрофілювання навчального закладу передбачає навчання 5-11 класів. А враховуючи нинішній контингент школи, відсутність пансіону та харчування в майбутньому буде критичною для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з важкими життєвими обставинами. Погоджуюся з пропозицією батьків, діти яких навчаються у Винниківській школі-інтернаті в тому, що конструктивним в цій ситуації було б часткове фінансування як пансіону, так і харчування за кошти державного бюджету на перехідний період.

Наразі складається враження, що для тих, хто ініціює реформування цього навчального закладу, найбільше цікавить земля, адже санаторна школа-інтернат розташована в хорошому місці й неподалік Львова. Адже як же пояснити, що фінансування захищених статей бюджету було здійснене лише на півроку…

Тому наголошу на тому, про що вже неодноразово говорив – не потрібно робити поспішних кроків в реформуванні навчальних закладів області. Перед тим, як реформувати освітню галузь Львівщини передовсім чиновники мали би пам’ятати, що найкраща інвестиція – це турбота про нове покоління українців, яке будуватиме дійсно успішну країну. А в цьому випадку влада збирається залишити без місця навчання понад 400 дітей з Винник та довколишніх населених пунктів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
В ДТП у Чехії загинули четверо заробітчан із Закарпаття
«Потопельники» Петра Порошенка
Школярів без ID-карток не допустять до складання ЗНО
Головні новини Львова за 12 листопада
У Львові почали забирати покинуті машини із вулиць міста
У справі вбивства Катерини Гандзюк заарештували екс-помічника народного депутата від БПП
АМКУ порушив справу проти «Київстар», Vodafone і lifecell
«Поминок я не робитиму»
За тиждень на кір захворіло майже 500 мешканців Львівщини
В УПЦ КП прокоментували можливість перенесення дати святкування Різдва