Про війну та помсту

У львівському прокаті - фільми, які претендують на «Оскар»

10:58, 27 лютого 2018

Вже за тиждень стане відомо, хто отримає таку бажану та таку золоту в усіх сенсах слова статуетку «Оскар». А тим часом в прокат один за одним виходять номінанти цієї кінопремії. Одним із лідерів є оснований на реальних фактах фільм Стівена Спілберга «Таємне досьє».

Таємне досьє

«Таємне досьє» Стівена Спілберга – історія про чесну журналістику. Та про тиск держави на четверту владу. Події розгортаються у США у 1971 році. У розпалі В’єтнамська війна, на якій щодня гинуть люди.

Газета Washington Post отримує пакет секретних документів, оприлюднення яких призведе до величезного скандалу. Власниця газети Кей Грем (Меріл Стріп) та головний редактор Бен Бредлі (Том Генкс), а також їх колеги та конкуренти із газети The New York Times, вирішують друкувати матеріали. Це стається попри загрозу судових позовів, у результаті яких влада планує припинити роботу обох видань.

Стівен Спілберг розповідає реальну історію

А далі обійдемося без спойлерів. Бо Спілберг не був би Спілбергом, якби не створив із досить відомої, принаймні у США, історії потужну гостросюжетну драму. Щоправда, як це часто трапляється із режисером тоді, коли він екранізує реальні історії, ця його картина є ретельною, дуже правильною та трохи нудною.

Проте наявність в одному кадрі Меріл Стріп та Тома Генкса може примирити практично з чим завгодно.

Кадр з фільму «Таємне досьє»

Проте, якщо Стріп номінована на «Оскар» за цю роль, то Генкс – ні. Мабуть, номінування Стріп є просто обов’язковою для кіноакадемії: її номінували 21 раз, більше ніж будь-якого актора чи актрису в історії кінематографа. Вона має три «Оскари».

Цьогорічна номінація Стріп затьмарена скандалом. Актрису звинуватили в замовчуванні сексуальних домагань продюсера Гарві Вайнштейна. Нібито Стріп знала про його поведінку, але мовчала.

Так само фільм змагатиметься за перемогу у головній номінації, «найкращий фільм».

І наостанок вітання від дистриб'юторів з усього світу. В різних країнах фільм називається по-різному: в нас «Таємне досьє», у Німеччині та Австрії - «Видавчиня», у Польщі - «Четверта влада». А в оригіналі просто - The Post.

На межі

«На межі» Фатіха Акіна представляє Німеччину у боротьбі за «Оскар» в категорії «найкращий неангломовний фільм». У підсумку він таки потрапив у номінацію (нагадаємо, що цього року на те, щоб опинитися у п’ятірці претендувало 92 фільми з усього світу).

Фільм уже має «Золотий глобус», а за роль Каті акторка Діана Крюгер отримала нагороду за найкращу жіночу роль у Каннах. Вона зіграла жінку, яка втратила чоловіка та сина у теракті. Вона - німкеня, її чоловік курд. Поліція висуває найрізноманітніші версії. Проте розслідування не влаштує героїню і вона сама вирішує покарати винних.

Німкеня Діана Крюгер вперше грає німецькою

Цікаво, що для німкені Крюгер – це перший фільм рідною мовою. Раніше вона грала англійською («Троя», «Безславні виродки») та французькою («Прощавай, моя королево», «Босоніж по слимаках»).

Кадр з фільму «На межі»

Колишня модель, яка працювала з найвідомішими брендами, впевнено заявляє про себе як про серйозну драматичну актрису. Ця роль вимагала від неї величезної палітри акторських можливостей. І Крюгер їх продемонструвала. Дуже емоційна та драматична роль.

Тож щоб зустріти оскарівську ніч озброєними та готовими, варто просто піти у кіно.

Фото: Катерина Сліпченко