Про заходи в Павлокомі та Млинах

5 березня

Цими вихідними вшановували пам’ять безневинно замордованих українців у Павлокомі, що у Надсянні, та відзначали автора мелодії українського гімну о. Михайла Вербицького.

Тішить, що нас, свідомих українців, було багато, а рівень заходів за участі керівника зовнішньополітичного відомства та перших осіб областей говорить сам за себе.

Отже, у суботу, 3 березня, більше ніж півтисячі українців на чолі з Міністром закордонних справ Павлом Клімкіним взяли участь у поминальних заходах із нагоди 73-ї річниці трагедії села Павлокома (Республіка Польща). Тут під час Другої світової війни (1-3 березня 1945 року) трагічно загинули 366 українців від рук польської армії. Врятувалися тоді лише 36 українців.

До речі, це вперше від 2006 року, коли у Павлокомі за участі Президентів України та Польщі відкрили пам’ятник-меморіал закатованим українцям, зовнішньополітичне відомство нашої держави було представлене першою особою – Міністром закордонних справ. Щодо рівня заходу – безумовний прогрес і свідчення, що ми рухаємося у правильному напрямку.

У Польщі вшанували пам'ять жертв трагедії села Павлокома

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін взяв участь у поминальних заходах із нагоди 73-ї річниці трагедії села Павлокома (Республіка Польща).

Незважаючи на сьогоднішній складний період в українсько-польських взаєминах, із нами в Павлокомі була і віддала шану безневинно убієнним і воєвода Підкарпатського воєводства Ева Ленярт. Розумію наскільки це непросто було їй особисто – поділяти разом з нами думку про те, що спільна пам'ять і вшанування жертв братовбивчого конфлікту зобов'язують нас до будови спільного майбутнього.

А наступного дня, в неділю, відбулися не менш людні заходи у Млинах (Республіка Польща), присвячені пам’яті автору мелодії нашого славня. Без роботи Михайла Вербицького вірш Чубинського так і залишився би виключно літературним твором. Спершу відслужили Святу Літургію у церкві Покрови Пресвятої Богородиці, де колись був парохом отець Михайло. А потім у каплиці-пантеоні, де він похований, відбулася поминальна молитва та віче за участі прибулих делегацій зі Львівщини, Івано-Франківщини та Тернопільщини. Усі області західної України були представлені першими особами.

У Млинах (Республіка Польща) відбулися урочистості з нагоди 203-ї річниці з дня народження творця мелодії Державного Гімну – Михайла Вербицького

с. Млини (Республіка Польща). Участь в урочистих заходах з нагоди 203-ї річниці від дня народження Михайла Вербицького взяли перші особи від Львівщини, Тернопільщини, Івано-Франківщини

Надзвичайно надихає той факт, що з роками все більша і більша кількість людей відчуває потребу в своєму серці бути у ці дні на батьківщині о. Михайла Вербицького, увічнюючи його пам'ять. Наш Гімн завжди був підтримкою, вірою, молитвою, дороговказом. І нині він надихає тисячі патріотів, які виборюють краще майбутнє для наших дітей на сході країни.

203-тя річниця від дня народження Михайла Вербицького: як у Млинах лунав Державний Гімн України

П.С. Дуже непросто читати сторінки спільної історії попередніх століть українського і польського народів. Маємо в собі знайти силу разом, українці і поляки, читати їх в ХХІ столітті і дивитися вперед. Щоразу, роблячи кроки назустріч дружній нам Польщі, просимо на цьому всьому шляху від представників сусідньої країни не так багато – поваги до спільного минулого, залишити нам наших Героїв у спокої, спільної участі у поминальних заходах за невинно убієнними. А ще – підтримки Церков і просто людської віри, що спільне майбутнє буде обов’язково добрим, світлим.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
РАГУlive. Випуск за 16 листопада
Головні новини Львова за 16 листопада
Львівських комунальників оштрафували на 670 тис. грн за нелегальних працівників
У львівської маршрутки під час руху відпали задні колеса. Інцидент потрапив на відео
Київський бізнесмен власним коштом вивіз з Дрогобича 36 тонн сміття
Усе для дітей
Раптові зміни у розмитненні автомобілів з Європи
Майже 20 львівських ЗМІ отримували гроші від ЛМР за публікацію замовних матеріалів
У неділю на заході України випаде невеликий сніг
У мерії проведуть розслідування через появу інформації про зростання вартості проїзду до 8 грн