Прокуратура Львівщини подала до Господарського суду Львівської області позови про витребування з приватної власності на користь громади Львова двох колишніх лікарняних приміщень – корпусів протитуберкульозного диспансеру на вул. Лемківській, 24 та на вул. Устияновича, 14, які Львівська облрада незаконно взяла у свою комунальну власність, а згодом продала. Це означає, що приватні власники, які придбали спірне майно, можуть його втратити.
«Приміщення лікарень, сьогодні, як ніколи, потрібні місту. Тому – судимось за два та упереджуємо незаконне відчуження ще п’яти об’єктів нерухомості, у яких були розміщені лікувальні корпуси ліквідованих: медичного обʼєднання «Фтизіопульмонологія» та Львівського комунального шкірно-венерологічного диспансеру», – повідомила у четвер, 30 квітня, прокурорка Львівщини Ірина Діденко.
Приміщення лікарень, на які Львівська облрада незаконно оформила право власності і два з яких продала (фото прокуратури)
Йдеться про корпуси Львівського протитуберкульозного диспансеру на вул. Лемківській, 24 та вул. Устияновича, 14, а також Львівського шкірно-венерологічного диспансеру та ліквідованого медичного об'єднання «Фтизіопульмонологія» на вул. Замарстинівській, 274, 81, 83, на вул. Личаківській, 233 та на вул. Кордуби, 4а.
Львівська облрада оформила право власності на ці сім приміщень у Львові ще у 2008 році. Натомість Львівська міськрада у 2017 році подала позов до Господарського суду Києва щодо визнання незаконним та скасування рішення облради від 2008 року про оформлення права спільної власності Львівської обласної ради на згадані сім лікарняних приміщень. Судова тяганина щодо цього майна тривала упродовж останніх трьох років. У січні 2020 року касаційний суд поставив крапку в цій справі, остаточно визнавши незаконним привлеснення облрадою цих приміщень.
Вже коли тривали суди у 2017 році Львівська облрада продала дві спірні будівлі – на вул. Лемківській та Устияновича загальною площею понад 880 м2 лише за 11, 5 млн грн.
Зокрема, корпус протитуберкульозного диспансеру на вул. Лемківській, 24 придбало за 5,58 млн грн ТзОВ «Лемберг Міт», зареєстроване у Старому Яричеві Кам’янка-Бузького району, яке займається розведенням худоби та оптовою торгівлею м’ясом та м’ясопродуктами. Співвласники фірми – Руслан Бранець, Володимир Жінчин, Юрій Павич та Дмитро Димоненко.
Інший корпус цього ж диспансеру на вул. Устияновича за 5,9 млн грн купило львівське ПП «Біола», яке працює у сфері торгівлі фармацевтичними товарами. Власником підприємства є львів’янин Ігор Павлиш.
Оскільки касаційний суд скасував право Львівської облради на ці приміщення, тепер прокуратура подала позови про витребування їх з приватної власності.
Начальник управління майном спільної власності Львівської облради Віктор Кусий, коментуючи цю ситуацію для ZAXID.NET, визнав, що тепер приватні власники, які купили спірне майно в облради, матимуть серйозні проблеми. Хоча, запевняє посадовець, на час приватизації майна жодних судових заборон щодо таких дій не було.
«За великим рахунком на сьогодні це проблема власників, оскільки на час суду вони цікавилися цим питанням. Там люди роблять якісь ремонти у цих приміщеннях і їх освоюють. Зараз у них, очевидно, буде велика проблема. Можливо, вони у свою чергу будуть звертатися з позовами до Львівської міськради чи Львівської облради за захистом своїх прав. Тому тут нас чекає довга історія у цьому питанні», – прогнозує Віктор Кусий.
Попри судові процеси Львівська облрада продовжує продавати спірне майно. Так досі триває спір між ЛМР і ЛОР щодо ще 11 комунальних об'єктів. У цьому переліку – будівля дитячого ревмокардіологічного санаторію на вул. Коновальця, 114, 116 у Львові, яку Львівська облрада продала в лютому 2020 року. Спершу приміщення купила фірма «Нордік-Буд», яка належить батькові голови ЛОДА, але згодом відмовилася від підписання договору. Тоді Львівська облрада продала його повторно львівській компанії «Бізнес Галерея «Лев» за 37 млн грн.