Львівська облрада остаточно програла суд щодо семи лікарняних приміщень, два з яких продала

ЕкономікаНаталія Шутка, 15 січня, 09:42 10918 0

Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду визнав незаконним і скасував рішення Львівської обласної ради від 2008 року про оформлення права спільної власності облради на сім комунальних приміщень у Львові, де розміщувалися медичні заклади. Відповідне рішення касаційний суд прийняв у вівторок, 14 січня, поставивши крапку у судовій тяганині, яка тривала упродовж трьох років.

Як повідомили у юридичному департаменті Львівської міськради, йдеться про такі приміщення у Львові:

 • відділення фтизіопульмонології в будинку №24 на вул. Лемківській;
 • пульмонологічне та фтизіопедіатричне відділення в будинку №14 на вулиці Устияновича;
 • будівлі в будинку №274 на вулиці Замарстинівській;
 • лікувальний корпус, адмінкорпус в будинку №233 на вул. Личаківській;
 • другий лікувальний корпус, в будинку №81 на вул. Замарстинівській;
 • лікувальний корпус «А-2» в будинку №4а на вул. Кордуби;
 • головний лікувальний корпус в будинку №83 на вул. Замарстинівській.

«Ці приміщення закладів охорони здоров’я, які були передані з міста в область, оскільки це передбачав бюджетний кодекс. Але міська рада не приймала рішення про передачу разом із закладами самих приміщень, у яких ці заклади перебували. Потім стало відомо, що обласна рада вирішила, що їй передані не лише заклади, а й приміщення і оформила на них свідоцтва про право власності і почала ці приміщення відчужувати. Суд визнав, що Львівська облрада незаконно оформила право власності на ці приміщеня та скасував відповідне рішення обласної ради», – повідомили ZAXID.NET в юридичному департаменті ЛМР.

Судова тяганина щодо цих приміщень тривала упродовж останніх трьох років. У 2017 році Львівська міськрада подала позов до Господарського суду Києва щодо визнання незаконним та скасування рішення Львівської обласної ради від 2008 року про оформлення права спільної власності Львівської обласної ради на згадані сім комунальних приміщень у Львові.

Спершу суд першої інстанції та апеляція відмовили ЛМР у задоволенні позову. Але постановою Верховного Суду від 2018 року і справу було передано на новий розгляд до Господарського суду міста Києва.

Рішенням Господарського суду міста Києва у 2018 році позов Львівської міськради було задоволено повністю та визнано недійсним рішення Львівської обласної ради про право власності на згадане майно. У вересні 2019 року Північний апеляційний господарський суд залишив апеляційну скаргу Львівської облради без задоволення. І вже 14 січня 2019 року касаційний суд поставив крапку і цій справі, відмовивши у задоволенні касаційної скарги Львівської обласної ради і залишив в силі рішення першої та апеляційної інстанцій.

Зазначимо, попри судову тяганину Львівська обласна рада навесні 2017 року виставила на аукціон два приміщення фтизіопульмонологічної служби за адресою вул. Лемківська, 24 та вул. М. Устияновича, 14, а згодом будівля на вул. Лемківській, 24 була продана за 5,58 млн грн.

Як повідомив у коментарі ZAXID.NET керівник управління майном спільної власності Львівської облради Віктор Кусий, також наприкінці 2017 року продано приміщення на вул. Устияновича, 14 за 5,9 млн грн. «Знаю, що є проблема, як ми будемо це питання вирішувати. Наразі напрацьовуємо позицію, яким чином має відбуватися виконання такого рішення суду. Тому, наразі не готовий сказати алгоритм дій», – прокоментував Кусий рішення касації щодо комунальних приміщень, які вже продані.

Керівник юридичного відділу Львівської облради Андрій Мельник зазначив, що наразі право власності облради на згадані приміщення не скасовано. «Міська рада виграла суд в частині скасування рішення обласної ради про оформлення права власності. Визнання незаконним цього рішення не означає автоматичне скасування права власності, яке зареєстроване у державному реєстрі. Далі за процедурою міська рада мала би оскаржувати реєстрацію права власності», – прокоментував він для ZAXID.NET.

Окрім того, у касаційному суді триває спір між ЛМР і ЛОР щодо ще 11 комунальних об'єктів, частину з яких обласна рада теж виставила на продаж:

 • Львівський міський психоневрологічний диспансер за адресою: вул. Коциловського, 15а, вул. О. Басараб, 2, вул. Коциловського, 30/32;
 • Комунальний будинок №1 Львова для дітей з порушенням центральної нервової системи і порушенням психіки за адресою: вул. Комаринця, 2а у Львові;
 • Комунальний будинок №2 для дітей з порушенням центральної нервової системи і порушенням психіки за адресою: вул. Антоновича, 117; вул. Житомирська, 8а; вул. Гіпсова, 40;
 • Комунальний дитячий туберкульозний санаторій за адресою: вул. Антоновича, 80;
 • Комунальний дитячий ревмокардіологічний санаторій за адресою: вул. Коновальця, 116; вул. Коновальця, 114.
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук