Проект пам’ятника отцю Ковчу на Львівщині визначено. Розпочинається збір коштів

Культура8 червня 201114221

8 червня журі та організаційний комітет на спільному засіданні визначили переможця другого конкурсу на кращий проект пам’ятника Блаженнішому Омелянові Ковчу. Ним став колектив під керівництвом скульптора Володимира Одрехівського. Відтак оргкомітет оголошує відкритий збір коштів на спорудження пам’ятника владиці Кочву в Перемишлянах на Львівщині.

Про це під час прес-конференції повідомив співголова комітету зі спорудження пам'ятника, екс-віце-прем’єр України Іван Васюник.

Він нагадав, що за результатами першого конкурсу було визначено три найкращі проекти яким дали місяць для опрацювання. Отож, друге місце отримав колектив під керівництвом Миколи Обезюка з Києва, третє – під керівництвом Миколи Малишка (також з Києва). Іван Васюник розповів, що переможець конкурсу отримає премію у розмірі 15 тис. грн, премія за друге місце – 10 тис. грн, за третє – 5 тис. грн.

Наступною стадією в роботі, зі слів Васюника, буде виготовлення ескізного проект пам’ятника. Його висота сягатиме 2,5 м, розміcтять його в центральному сквері Перемишлян.

«З наступного тижня оргкомітет починає відкритий публічний збір коштів на спорудження пам’ятника. Ми також цільово звернемось до представників бізнесу, в тому числі польського та ізраїльського, до польської та єврейської громад, до усіх, щоб посприяли у цьому. Це буде великий символізм, бо таким було життя отця Ковча», – сказав Іван Васюник.

Васюник також повідомив, що оргкомітет має намір завершити і відкрити пам’ятник вже цього року. Однак основним, кажуть, там залишається питання фінансів. «Ми мали домовленості з рядом політиків, зокрема, з Перемишлян і з Львівщини, серед них Петро Писарчук, Василь Горбаль. Доклався до другої частини конкурсу і пан Кміть (екс-голова Львівської ОДА Микола Кміть, – ZAXID.NET )», – сказав Васюник. Він нагадав, що Львівська облрада виділила 150 тис. грн на благоустрій території довкола пам’ятника.

Своєю чергою владика Йосиф Мілян зазначив, що обраний оргкомітетом і журі проект відповідає духу і подвигу Омеляна Ковча, викликає позитивні емоції.

«Постать Ковча стоїть на камені, який розміщений на хресті. На ньому є знаки концтабору, колючий дріт. Ковч благословляє тих, хто перед ним. Загалом, скромна постять людини в священичій рясі», – сказав владика Йосиф Мілян.

Водночас ректор Львівської національної академії мистецтв, співголова комітету зі спорудження пам'ятника Андрій Бокотей наголосив, що на сьогодні є можливість відлити пам’ятник з бронзи у Львові.

Як інформував ZAXID.NET , 28 квітня у Львові оргкомітет та журі конкурсу на кращий проект пам’ятника Блаженнішому Омелянові Ковчу визначили трьох переможців – скульпторів Миколи Малишка, Миколи Обезюка та Володимира Одрехівського. За місяць відбудеться другий етап конкурсу для цих трьох скульпторів.

Нагадаємо, раніше у Перемишлянах, в день, коли заклали пам’ятний камінь на місці спорудження пам’ятника отцю Омеляну Ковчу, голова Львівської ОДА Василь Горбаль зазначив, що він з Петром Писарчуком зможуть забезпечити кошти для фінансування пам’ятника. "Встановлення пам’ятника Ковчу – це ініціатива громади. Пам’ятник створюватимуть творчі люди, їх обиратиме оргкомітет. Я і Петро Іванович (Писарчук, - ред.) зможемо забезпечити кошти для фінансування пам’ятника. Щодо площі, то я поговорю з мером міста та головою РДА щодо виділення коштів на її благоустрій", – зазначив 19 серпня 2010 року журналістам тоді ще голова ЛОДА Василь Горбаль.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук