Прокляття «Арени Львів»

Львівським «Карпатам» ніяк не вдається перемогти на новому стадіоні

15:03, 1 вересня 2014

Несподіваний і прикрий програш «зелено-білих» у матчі із запорізьким «Металургом» знову змусив усіх заговорити про «прокляття» «Арени Львів», яке ще з 2011 року переслідує «Карпати». «Зелено-білі» зіграли на новому стадіоні всього лиш п’ять матчів, і всі ці зустрічі завершилися поразкою для «левів». Саме нефартовістю керівництво «Карпат» раніше пояснювало причину того, чому львівський клуб не грає на новому стадіоні, а змушений продовжувати грати на застарілій «Україні».

Програли за дві хвилини

На розігріві – пісні «Океану Ельзи» та Володимира Івасюка. Львів’яни у зелено-білій символіці, які прийшли підтримати рідну команду на «Арену Львів», підспівують і підтанцьовують в такт. Нарешті, більш ні за два роки, «Карпати» знову вийдуть на поле нової арени, яку так люблять місцеві вболівальники.

Публіки зібралося не багато, адже це не топовий матч, та й «Карпати» останнім часом не дуже радують своїх прихильників. Також суперник у «зелено-білих» - не київське «Динамо», а запорізький «Металург», який за результатами минулого сезону повинен був покинути Прем’єр-лігу, а востаннє перемагав на виїзді аж у 2011 році. Тому від цього поєдинку глядачі очікували небагато.

Цього сезону «Карпати» знову зробили серйозний перетрус кадрів – когось повернули з оренди, з кимось попрощалися, а також вивели на поле молодих вихованців клубу. Варто згадати, що у команди з червня місяця з’явився новий наставник – хорватський спеціаліст Ігор Йовічевіч. З чотирьох ігор нового сезону чемпіонату України – у львівських «Карпат» одна нічия, два програші і одна перемога. Також на рахунку нового тренера – перемога у кубковій грі зі столичною командою «Чайка».

Зважаючи на теперішній стан команди і те, що чемпіонат лише стартував, вболівальники не очікували особливо видовищної гри. Однак на перемогу «левів» хоча б в один гол розраховували. Проте «Карпати» не були б «Карпатами», якби не вміли дивувати. Вболівальники «зелено-білих» знають характер рідної команди – карпатівці можуть як виграти на останніх хвилинах, так і за кілька секунд все програти. На жаль, вчора «леви» пропустили два надзвичайно прикрі голи вже на останніх хвилинах зустрічі.

Обидві команди не рвалися продемонструвати швидкісний та атакувальний футбол і грали, здебільшого, від оборони. «Карпати» зуміли вийти вперед на 30 хвилині, однак не завдяки власним зусиллям, а автоголу запорізького «Металурга» - 1:0.

Впродовж другого тайму вболівальники розслаблено спостерігали за грою, яка тривала без особливо гострих моментів. На останніх хвилинах основного часу львів'яни заспівали гімн і вже готувалися святкувати перемогу, коли Татарков зрівняв рахунок, а за дві хвилини екс-карпатівець Льопа вивів «Металург» вперед - 1:2. Глядачі на «Арені Львів» просто остовпіли: деякі, не дочекавшись фінального свистка, почали покидати стадіон, інші вже після завершення матчу, освистали рідну команду.

«Програв не стадіон, а команда»

«Там був очевидний офсайд. На жаль, суддя не помітив. Хоча це було важко не помітити, не знаю, як так сталося. Хлопці не витримали удару і пропустили другий гол», - додав опісля головний тренер команди Ігор Йовічевіч.

Наставнику «зелено-білих» розмова із журналістами далася доволі важко. Йовічевіч додав, що емоції заважають щось коментувати, адже за кілька хвилин до фінального свистка команда розсипалася від одного голу, а потім так прикро пропустила другий м’яч.

«Грає не стадіон, грають футболісти, - наголосив після матчу  Ігор Йовічевіч. – Програш повністю беру під свою відповідальність. Помилявся не стадіон, а гравці. Помилився я. Нефартовість «Арени Львів» - це дешева відмазка».

Ігор Йовічевіч. Фото: Володимир Врублевський

Якби не було, але питання, де гратимуть наступний домашній матч «Карпати» досі висить у повітрі. Нагадаємо, що кілька тижнів тому стало відомо, що львівський клуб залишився без домашнього стадіону. Причиною цього стало те, що не прижився новий газон на стадіоні «Україна». Спеціалісти рекомендують до кінця року не грати на цьому полі, тому «Карпати» опинилися перед вибором - де грати далі?

Усе було б просто, - у Львові є «Арена Львів». Однак зараз стадіон орендує донецький «Шахтар», який проводить тут домашні матчі чемпіонату України, а також готується приймати поєдинки Ліги чемпіонів. Для «гірників», місто яких залишається під контролем терористів, а домашня арена зазнала суттєвих ушкоджень, головне мати стадіон відповідного рівня для проведення матчів Ліги чемпіонів. Аби вберегти газон «Арени Львів» від сильних навантажень, «Шахтар» у цьому турі Прем'єр-ліги поступився полем «Карпатам», а сам грав у Києві.

Наразі, чи гратимуть «Карпати» на постійній основі на «Арені Львів», не знає ні керівництво клубу, ні керівництво стадіону. І справа тут не у фартовості арени. Сторони продовжують торгуватися. Якби не прикрий інцидент із газоном «України», вболівальники ще не скоро б побачили «Карпати» на новому стадіоні. Позиція керівництва «Карпат» щодо оренди «Арени Львів» залишається незмінною - клуб вимагає від влади Львова отримання права на забудову 17 гектарів навколо стадіону «Україна». За словами генерального директора Ігоря Дедишина, на території стадіону та прилеглій території «ФК «Карпати» побудують дещо, що перебуватиме у Львові, надасть робочі місця та принесе прибуток саме львів’янам, принесе податки в бюджет і разом з тим принесе прибутки клубові». Поки місто не погодиться задовольнити цю вимогу, «Карпати» гратимуть на «Україні».