Прокурори в справі щодо вбивства журналіста Павла Шеремета доручили слідчим Нацполіції перевірити версії непричетності фігурантів, про яких заявляли раніше адвокати. Про це розповів генеральний прокурор Руслан Рябошапка в ефірі одного із українських телеканалів ввечері у понеділок, 10 лютого.
За його словами, Офіс генпрокурора запропонував слідству зібрати додаткові докази.
«Ми запропонували зібрати додаткові докази, дали вказівки, що саме треба зробити. Зокрема, ми акцентували роботу слідства на те, що потрібно перевірити і докази сторони захисту, що підтверджують непричетність осіб, яким зараз повідомлено про підозру», – розповів він, пише РБК-Україна.
Крім того, Рябошапка пояснив, що в грудні у слідства було достатньо доказів для оголошення підозр фігурантам справи.
«На момент, коли починалося розслідування, доказів було достатньо. Але, щоб передати справу до суду, має бути зібрано набагато більше доказів, щоб звинувачення було переконливим», – сказав глава Офісу Генпрокурора.
За словами очільника Офісу генпрокурора, прокурори наполягали на тому, щоб запобіжний захід для двох фігурантів справи про вбивство Шеремета залишався незмінним.
«Щодо запобіжного заходу – там повинні бути доведені ризики того, що ці особи не уникатимуть суду і слідства, не впливатимуть на слідчих і свідків, не впливатимуть на докази – не знищать їх. Тому прокурори наполягали на тому, щоб залишити двох фігурантів справи під вартою», – пояснив генпрокурор.
Нагадаємо, авто журналіста Павла Шеремета підірвали 20 липня 2016 року у центрі Києва. Незважаючи на значний суспільний резонанс, досі справа лишалася нерозкритою. Попри численні експертизи, допити понад 1000 осіб, вилучення відео з камер спостереження обсягом понад 150 терабайтів, у справі про вбивство Шеремета до грудня 2019 року не було жодного офіційного підозрюваного.
Про затримання та оголошення підозр фігурантам справи щодо вбивства журналіста Павла Шеремета повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков 12 грудня 2019 року. Слідство підозрює п'ятьох осіб: лікаря й волонтера Юлію Кузьменко, добровольців АТО Владислава та Інну Грищенків, медсестру одного з парашутно-десантних батальйонів Яну Дугарь, ветерана АТО Андрія Антоненка. Їхнє затримання викликало неоднозначну реакцію в суспільстві та обурило волонтерські і військові кола, які неодноразово виступали на захист своїх колег – не завжди мирно.
У кінці січня генпрокурор Руслан Рябошапка назвав докази в справі про вбивство Шеремета недостатніми для того, аби передати справу до суду. Відтак Офіс генпрокурора продовжив строк досудового слідства до квітня.