Прості запитання про бізнес-кластер

Економікапромоція, 29 листопада 20161890

Що таке кластер?

Бізнес-кластер – це скупчення на невеликій території компаній, які мають одну й ту ж вузьку спеціалізацію. Наприклад, У США – це Голівуд з його студіями та компаніями, які допомагають створювати фільми. Майже всі вони розташовані в одному куточку Лос-Анджелеса.

Компанії у кластері і конкурують, і співпрацюють водночас. І, зрештою, виграють усі.

Хтось вже створював кластери?

Кластери існують у всьому світі. В Аргентині – кластер вина, у Бразилії – кластер цукрової тростини. У США є декілька десятків кластерів: Каліфорнія з виноробством, Кремнієва долина з інформаційними технологіями, Лас-Вегас зі сферою розваг, Північна Кароліна з меблевим бізнесом тощо.

В Європі кожен регіон включений у свій індивідуальний кластер. Взагалі, створення кластерів є основою для розвитку регіонів у понад 100 країнах світу.

А що це дасть моєму бізнесу?

Компанії, які входять до кластеру, є більш успішними і конкурентоздатними, експортують більше, ніж ті, що працюють окремо. А у масштабах країни кластери – це можливість створювати нові робочі місця.

Кластери приваблюють найкращих клієнтів і спеціалістів, а також постачальників, сервісні та фінансові компанії з найвигіднішими пропозиціями.

З чого починати створення кластеру?

Кластер – це природне утворення. Наприклад, Кремнієва долина – це не винахід якихось державних інституцій, а природне скупчення IT-компаній. Тобто кластери не треба придумувати. Скоріше – потрібно подивитись, що вже є у вашому регіоні. Скажімо, один з потенційних кластерів в Україні – це Чернівці, де розташовано приблизно 300 компаній, які виготовляють весільні сукні. Схожий кластер є у Китаї - маленьке місто, де знаходяться 1200 виробників весільних суконь. Вони забезпечують 60% обсягу цього товару в масштабах усієї країни.

Також в Україні є чимало компетенцій у сфері авіабудування, інженерних розробок… Кожен регіон має подивитись – які його сильні сторони. І сформувати команди навколо них.

Щоб допомогти цьому процесу, Києво-Могилянська бізнес-школа разом з міжнародною агенцією Cluster Navigators запустила конкурс кластерів України, за результатами якого управлінці з амбіціями отримають грант на навчання у першій в Україні «Школі розвитку кластерів».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук