Псевдоактивісти, які 27 травня оголосили безстрокову акцію протесту у Львові та розбили намети біля Ратуші, у вівторок, 4 червня, увечері прибрали частину наметів. Пвністю припиняти свою акцію під стінами Ратуші не збираються, але сіли за стіл переговорів із міськими чиновниками.
Під Ратушею протестувальників у вівторок, 4 червня, значно меншає. Управлінці міської ради провели засідання ініціативної групи з представниками угруповань УСУ АТО, «Розвитку громади» та «Нацкорпусу». Цього дня розглянули одне питання із понад двадцяти, що їх підготували протестувальники.
«Обговорили деякі вимоги і прохання від громади, які мали би бути заслухані і які мали би бути почуті. В межах цього відбувся звіт Муніципальної варти», – каже представник ГО «Розвиток громади» Володимир Беньо.
До ініціативної групи приєдналися й депутатки від Блоку Петра Порошенка та Самопомочі.
«Ці протокольні доручення будуть підготовлені. Я готова їх озвучити для того, щоби вони були винесені на голосування депутатів, колег із Львівської міської ради», – пояснила депутатка міськради Олена Пасевич.
Після першого засідання учасники протесту вирішують прибрати частину наметового містечка під Ратушею.
«Ми продовжуємо нашу безстрокову акцію. Ми дотримуємося далі тих вимог, які озвучували раніше, більша частина наметового містечка сьогодні буде складена, оскільки ми зараз переводимо формат нашої роботи у робочу групу, будемо готувати відповідні питання до сесії», – додав начальник штабу Нацкорпусу Львівщини Святослав Сірий.
Серед питань, які вимагають розглянути: робота ЛКП «Муніципальна варта», повернення боргів ЛАЗу, внесення змін до генплану міста. Ще одна вимога – проведення позачергової сесії. Стосовно цього компромісу досягнути не вдалося.
«Я вважаю, що такі вимоги не повинні бути предметом розгляду на цій робочій групі, і знову ж таки, я не зрозуміла з результатів, що має розглядатися на цій позачерговій сесії. Чи це має бути інформація посадових осіб ще четвертий раз? Але це не повноваження працівників виконавчих органів у цій робочій групі», – пояснила директорка юридичного департаменту міськради Гелена Пайонкевич.
Тим часом міський голова Львова вкотре звернувся до правоохоронців. Цього разу – перевірити причетність до нападів на міськраду депутата Григорія Козловського.
«Я прошу правоохоронні органи перевірити причетність до організації і замовлення нападів депутата міської ради від блоку Петра Порошенка Григорія Козловського, який називає себе співвласником тютюнової фабрики та великої будівельної компанії «Авалон». Він неодноразово погрожував працівникам міської ради», – розповів Андрій Садовий у своєму зверненні.
Нагадаємо, за останні два тижні учасники УСУ АТО, Розвитку громади, Нацкорпусу та кількох інших угруповань тричі штурмували міську раду. 24 травня вони зірвали засідання виконкому, обливши невідомою речовиною заступника міського голови Геннадія Васьківа та директора Адміністрації міського голови Євгена Бойка. А 29 травня – побили того ж таки Євгена Бойка, виламали двері і ввірвались до Ратуші, де побили ще кількох працівників Муніципальної варти. Геннадій Васьків після цих нападів – на лікарняному з хімічним опіком, Євген Бойко – у лікарні з травмою селезінки.
Нагадаємо,протести почалися на початку квітня після того, як депутати Львівської міської ради прийняли ухвалу про визнання недопустимим здійснення торгівлі алкоголем у тимчасових спорудах (МАФах). Протягом місяця з усіх кіосках у Львові мають припинити продаж алкоголю. 14 травня підприємці малого бізнесу провели мирну акцію протесту під окружним адмінсудом у Львові.