Путін і Лукашенко відмовляються від долара і євро

ЕкономікаРоман Ганкевич, 2 грудня 201442661
Путін і Лукашенко відмовляються від долара і євро

Країни-члени Євразійського економічного союзу (ЄАЕС), куди входять Росія, Білорусь, Казахстан і Вірменія) мають намір відмовитися від взаємних розрахунків у доларах і євро.

Про це пишуть у вівторок, 2 грудня, російські «Известия».

Перехід на розрахунки в національних валютах країн-членів організації (російські і білоруські рублі, тенге і драми) повинен відбутися до 2025 - 2030 років. Це випливає з проекту концепції розвитку платіжних систем на території ЄАЕС, представленому 28 листопада в Казані.

За словами голови ради директорів російської Національної платіжної ради Олександра Муричова, який бере участь у розробці концепції, документ передбачає створення інфраструктури загального платіжного простору країн-учасниць, яка дозволяла б проводити взаємні розрахунки за допомогою національних платіжних карток.

В даний час, за словами Муричова, на американські долари і євро припадає близько половини взаємного платіжного обороту між країнами ЄАЕС, що підвищує залежність організації від інших країн.

«Для вирішення даної проблеми необхідно успішно поєднувати заходи адміністративного впливу та економічного стимулювання», - підкреслив голова ради директорів НПС.

Нагадаємо, 29 травня 2014 року президенти Білорусі, Росії і Казахстану підписали договір про Євразійський економічний союзі (ЄАЕС). На початку жовтня до нього приєдналася Вірменія. Угода набуде чинності з 1 січня 2015 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук