Путін запропонував МВФ дати Україні $3 млрд на виплату «кредиту Януковича»

ЕкономікаОлег Костюк, 13 жовтня 20159915
Путін запропонував МВФ дати Україні $3 млрд на виплату «кредиту Януковича»
фото АР
Володимир Путін

Президент РФ Володимир Путін запропонував Міжнародному валютному фонду дати Україні $3 млрд на погашення нею єврооблігацій, викуплених Росією у 2013 році в рамках фінансової допомоги режиму Віктора Януковича.

Про це пише ТАСС.

«Ми давно вже отримали право вимагати виплати цього боргу раніше, ніж у грудні, маючи на увазі, що настали умови відповідно до нашого контракту про надання по суті цього кредиту, але ми не робили цього саме для того, щоб не ставити наших українських партнерів у скрутне становище і не посилювати без того складну ситуацію в економіці», - заявив Путін у вівторок на нараді з членами уряду.

Він доручив російському мінфіну порушити питання погашення цього боргу на переговорах з МВФ.

«А чому МВФ не хоче додати Україні ці $3 млрд, щоб вона могла розплатитися? Мені здається, що легше піти таким шляхом: додати Україні $3 млрд, щоб вона могла розплатитися, і всі були б задоволені, і працювали б без такої напруги», - сказав він.

Нагадаємо, що Україна і Комітет кредиторів 7 серпня досягли угоди про реструктуризацію частини державного боргу загальним обсягом $18 мільярдів. Реструктуризація передбачає повне списання $3,8 мільярда, відстрочку платежів за тілом кредиту в сумі 11,5 мільярда доларів на 4 роки, а також фіксування ставки купона за всіма бондами на рівні 7,75% річних.

Кабінет міністрів України з 23 вересня розпочав процедуру реструктуризації державного і гарантованого державою боргу та його списання.

В периметр реструктуризації входить кредит, отриманий Україною в рамках домовленостей між президентом РФ Володимиром Путіним і тодішнім президентом України Віктором Януковичем у грудні 2013 року. Кредит був виданий за допомогою викупу євробондів України на $3 мільярди доларів через Ірландську фондову біржу, що прирівнює його до комерційного, однак російська сторона наполягає, що позика є міждержавною, оскільки покупцем облігацій був російський державний фонд.

Раніше в Уряді запевнили, що борг перед Росією не буде погашатися на «більш привілейованих», порівняно з іншими кредиторами, умовах.

У відповідь голова Мінфіну РФ Антон Силуанов пообіцяв, що у разі відмови України повністю і в строк погасити свій борг, Росія буде захищати свої інтереси в суді, а також може оскаржити спроможність прийнятої Міжнародним валютним фондом (МВФ) програми допомоги Україні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук