П'ять найбільших банків світу оштрафували на $5,7 млрд

ЕкономікаРоман Ганкевич, 21 травня 20152920
П'ять найбільших банків оштрафували на мільярди доларів

П'ять із найбільших банків світу оштрафували на $5,7 млрд  за монопольну змову і маніпуляції на валютному ринку. Чотири банки - JPMorgan, Barclays, Citigroup і RBS - погодилися визнати себе винними у кримінальних звинуваченнях, висунутих їм владою США, а п'ятий банк - UBS - визнає себе винним у маніпулюванні банківськими обліковими ставками, повідомляє ВВС.

Як зазначається штраф $2,4 млрд заплатить банк Barclays, який у листопаді минулого року не погодився співпрацювати з розслідуваннями британських, американських і швейцарських регуляторів.

Банк Barclays також звільняє з роботи вісьмох своїх працівників, які були причетні до порушень.

За словами генерального прокурора США Лоретти Лінч, починаючи з 2007 року і впродовж п'яти років торговці валютою використовували приватні електронні чати для маніпулювання обмінними курсами.

Такі дії завдали шкоди «багатьом споживачам, інвесторам та інституціям у цілому світі», сказала вона.

Регулятори мають докази, що в період між 2008 і 2012 роками кілька трейдерів утворили картель і, послуговуючись чатами, маніпулювали курсами валют для власного зиску.

Одного трейдера банку Barclays, якого запросили приєднатися до картелю, попередили про ризики таким чином: «Наламаєш дров - і будеш спати вночі з одним оком постійно відкритим».

Змовники використали кілька прийомів, а спільною була схема впливу на ціни щоденного фіксування обмінного курсу.

Слід зазначити, що щоденний рівень обмінного курсу встновлюють, щоб допомогти підприємцям і інвесторам належно оцінити їхні активи і боргові зобов'язання, які вони тримають у кількох валютах.

До лютого 2015 року це робилося щодня впродовж 30 секунд перед 16:00 за Грінічем.

За змовою, що отримала назву «розбудова припасів», трейдер накопичував великі ставки у якійсь валюті і перед визначенням курсу раптово їх скидав.

Інші учасники картелю були поінформовані про такі плани, і заробляли собі на цьому.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук