Рекордна кількість арфістів з’їхалися до Львова на фестиваль

Головні новини Львова 30.05Марічка Крижанівська, 30 травня 2016, 19:38 632 0

До Львова з'їхалося понад 60 арфістів з різних країн світу на Міжнародний фестиваль-конкурс арфового мистецтва імені Вікторії Полтарєвої.

У межах конкурсу упродовж трьох днів, від суботи до понеділка, 30 травня, відбувалися прослуховування конкурсантів з України, Польщі та Білорусі. Членами журі запросили відомих музикантів з Чехії, України, Німеччини та Великобританії.

Кожен із членів журі давав майстер-класи. Одна з них – Аліна Бжежинська, вчилася у Польщі та Америці, нині викладає в Королівській академії Шотландії, мешкає в Лондоні, багато грає класики та джазу. А зараз повернулася у рідну Львівську школу-інтернат ім. С. Крушельницької, аби дати майстер-клас власне з джазового виконання на арфі.

У світі арфа вельми популярна, а у нас наразі усе тримається на ентузіастах, бо каже Аліна Бжежинська, у Львові немає жодного справді якісного інструмента.

«Я сподіваюся, що хтось мене почує з тих мужів славних або спонсорів приватних, меценатів, які зможуть допомогти придбати нашим інституціям музичні інструменти. Тому що таланти є чудові, чудові, але вони виїжджають за кордон, так само, як я колись виїхала», – поділилася думками Аліна Бжежинська.

«Аби відродити популярність арфи, три роки тому Асоціація арфістів України заснувала єдиний в усій країні Міжнародний конкурс-фестиваль. Ми сподіваємося, що буде відроджена ця школа, ця традиція арфова», – повідомила директор конкурсу Олександра Гумен.

Перший конкурс відбувався в Києві, але цьогоріч надумали провести у Львові, бо саме тут патронеса фестивалю Вікторія Полтарєва 1944 року відродила клас арфи у Львівській консерваторії і стала засновницею національної арфістської школи України.

«Європа знає її ім'я, навіть у Японії знають. Це було дуже непросто, були тяжкі часи і навіть за ці контакти з цивілізованим світом Вікторія Петрівна була заарештована і кинута в тюрму на Лонцького», – розповів син Вікторії Полтарєвої та президент ГО «Мистецька Ліга» Петро Полтарєв.

Звук фестивалю був особливим і тому, що усі музиканти грали на 16 арфах, які спеціально для цієї імпрези привіз італійський виробник.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук