Режисер Андрій Приходько поставив на львівській сцені п'єсу про Голодомор

Головні новини за 23.04Марічка Крижанівська, 23 квітня 2015, 17:21 870 0

У Першому українському театрі для дітей та юнацтва у суботу та неділю, 25 і 26 квітня, влаштують прем'єру вистави "Зерносховище" про голодомор в Україні 1932-1933 років.

П’єсу «Зерносховище» Наталія Ворожбит написала майже 10 років тому на замовлення Королівського Шекспірівського театру. Там ж у Британії відбулася прем'єра. 

Матеріалом зацікавилися київський режисер Андрій Приходько, мистецька майстерня «Драбина» і Перший український театр для дітей та юнацтва. Відтак над постановкою працювали артисти із різних львівських театрів. 

На тему голодомору режисер поглянув очима сучасника.

"Нового про голодомор казати нічого, звісно, це геноцид, злочин, страшна трагедія усього народу. Але нам куди важливіше показати паралелі із нинішнім часом. Я ніколи не думав, що про голодомор можна щось говорити, там тільки мовчати і молитися за їхні душі. А якщо говорити, то про нас, згадуючи це все, що і які уроки ми можемо витягти з історії, проаналізувати,  як таке могло статися, як ми допустили це", - розповів Приходько.

"Більшість пісень, які звучатимуть у виставі, походять із того регіону, де сталася трагедія у 33-му. Це пісні, які ми позичили у народу і гуртів "Божичі" та "Курбаси": псалми, танцювальні, ліричні та любовні пісні", - додала музичний керівник проекту Наталія Рибка-Пархоменко.

"У хореографії ми теж не віддалялися від народу. Тут є два прошарки пластики, один - це народна автентична хореографія, так як танцювали і танцюють досі люди в народі. Інша частина - пластика, яку ми назвали "комунарською", танок "радянської перемоги", такий більше футуристичний", - пояснила хореограф Нінель Збєря. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук