Режисер із Донецька поставив у Львові різдвяну містерію

Головні новини Львова 12.01Марічка Крижанівська, 12 січня 2016, 17:34 2

Виставу «Віл та осел при яслах» у Львівському театрі імені Лесі Українки поставив переселенець із Донецька – режисер Євген Чистоклетов.

Через війну Євген Чистоклетов змушений був покинути рідний Донбас і оселився у Львові. Тут заново знайшов себе. Нині режисер працює у Першому українському театрі для дітей та юнацтва, а тепер співпрацює і з театром імені Лесі Українки. 

У роботу Євген Чистоклетов взяв оповідання французького автора Жюля Сюперв'єля «Віл та осел при яслах».

Твір перекладено спеціально для вистави, тому цей матеріал вперше з'явиться на український сцені.

«Це філософська притча про випадкових свідків народження Христа. Ми хочемо грати виставу упродовж року. Тому що хоч за темою це різдвяна історія, але за ідеєю там йдеться про те, що людина має зробити вибір, яким шляхом йти по життю», – розповів Євген Чистоклетов.

Музичний супровід – це звуки флейти.

«Ми використали старовинні українські та західноєвропейські колядки. А решта буде вільна імпровізація на ці теми, якісь такі середньовічні прості мотиви», – додала флейтистка Наталія Кожушко.

Сценографію та костюми художниця Олена Зотова не прив'язувала до конкретного етносу, це швидше наше уявлення про шопку і вертеп.

«Є якийсь натяк на певний фольклор, тому що це все ж різдвяна тема, одночасно і українське, і класичне, і навіть біблійне», – роздумує  Олена Зотова.

Вистава «Віл та осел при яслах» для сімейного перегляду.

Прем'єра – у четвер, 14 січня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук