Режисер Олесь Янчук очолив Спілку кінематографістів

КультураК. С., 29 серпня 20172880
Режисер Олесь Янчук очолив Спілку кінематографістів
Олесь Янчук

У Києві відбувся позачерговий VIII (ХIV) з’їзд національної спілки кінематографістів України. Його проведення було зумовлене тим, що 27 червня 2017 року кінорежисер Тарас Ткаченко подав у відставку із посади голови НСКУ.

Відтак, центральним питанням, яке було винесено на порядок денний позачергового з’їзду, стало обрання нового голови Спілки, йдеться на сайті НСКУ. Новим головою став режисер Олесь Янчук.

На початку З’їзду кінорежисер Володимир Оселедчик зачитав звернення, в якому закликав делегатів З’їзду відтермінувати обрання нового голови, натомість – розпочати докорінне реформування Спілки (у тому числі – розробити програму діяльності та новий Статут Спілки та відправити у відставку Правління НСКУ). Пропозицію підтримано не було.

На посаду голови НСКУ висунули кандидатури кінорежисера Олеся Янчука та кінооператора Євгена Каліна. Обидва кандидати напередодні з’їзду опублікували свої програми, з якими ознайомилися і які обговорили делегати з’їзду.

За підсумками таємного голосування головою Спілки було обрано Олеся Янчука. За нього проголосували 368 делегатів з’їзду. За Євгена Каліна віддали 56 голосів.

Також під час роботи з’їзду Тарас Ткаченко ознайомив делегатів з’їзду із результатами власної роботи на посаді голови НСКУ та мотивами, які спонукали його піти з посади.

Нагадаємо, що Тарас Ткаченко подав у відставку «у зв’язку із неможливістю виконувати свої обов’язки». Він очолювавс НСКУ з жовтня 2016 року.

Олесь Янчук є режисером фільмів «Нескорений», «Аттентат», «Залізна сотня». Зараз працює над картиною «Таємний щоденник Симона Петлюри». Також Олесь Янчук очолює кіностудію ім. О. Довженка.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук